Bieganie z psem wbrew pozorom nie wymaga dużego przygotowania. Wystarczy przestrzegać kilku zasad." Jakich?

Psy, nawet jeśli szczekają, piją wodę z kałuży i oglądają się za innymi zwierzętami, nadal bywają doskonałymi kompanami do biegania. Są niezmordowane, nie narzekają, a możliwość zrobienia czegoś wspólnie ze swoim panem czy panią to dla nich kolejna, wielka przygoda.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nic dziwnego, że osób, które decydują się na biegania z psami systematycznie przybywa. - Bieganie z psem wbrew pozorom nie wymaga dużego przygotowania. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, jak bieganie po odpowiednim terenie, nie zapominanie o nawodnieniu naszego pupila, czy dostosowanie tempa do jego możliwości by była to dla obojga czysta przyjemność - tłumaczy Katarzyna Koprowska, lekarz weterynarii.

Ucz się biegania od najlepszych

To właśnie z myślą o takich duetach organizowany jest bieg "Zabierz PIESia do Międzylesia", który odbędzie się 20 września 2015 roku w warszawskim Międzylesiu. To impreza dla biegaczy o różnym poziomie zaawansowania. Można wystartować na dystansie 5 i 10km, z psem lub bez. Trasa wiedzie przez tereny leśne oraz otwarte i bezpieczne przestrzenie ma więc bardzo przyjazną dla uczestników i ich czworonożnych przyjaciół formę.

Bieg "Zabierz PIESia do Międzylesia"

Celem biegu jest popularyzacja tej aktywności, ale nie tylko. Organizatorzy chcą pokazać jak sport z psem uprawiać bezpiecznie, z korzyścią dla obojga. W dniu biegu zostaną też zaprezentowane wybrane fundacje zwierzęce oraz wyzwania, z jakimi obecnie się zmagają.

Wspieraj lokalne fundacje

Wszystko po to, by umożliwić przybyłym gościom ich wsparcie. - Najtrudniej zawsze mają małe, lokalne fundacje, które jednak robią najwięcej w danej okolicy. Nie chodzi tylko o problem finansowania, ale i wolontariuszy, odpowiedniego rozgłosu. Korzystając z okazji chcemy pokazać wszystkim, jak można im pomóc - dodaje Katarzyna Koprowska.

Partnerzy wydarzenia - m.in.: Fundacja dla Zwierząt Argos i Fundacja AST. Z miłości do Terrierów typu Bull. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Więcej na informacji stronach:

http://bieg.argos.org.pl

https://www.facebook.com/events/499572860200617

Zobacz wideo
Więcej o: