Najbardziej poruszający tutorial makijażowy, jaki kiedykolwiek zobaczycie. Oszpecona kwasem nastolatka pokazuje, jak nałożyć czerwoną szminkę [WIDEO]

W sieci znajdziemy mnóstwo tutoriali dotyczących perfekcyjnego wykonania makijażu. Żadne z nich nie przypominają jednak tego przygotowanego przez dziewiętnastoletnią Reshmę Banoo Qureshi. Dziewczyna została oszpecona i okaleczona przez szwagra, który wylewając na nią kwas chciał się zemścić na jej rodzinie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Reshma Banoo Qureshi nie uczy jak zatuszować niechciane blizny, trądzik czy wysmuklić rysy twarzy. We wzruszającym filmiku pokazuje jedynie jak nałożyć czerwoną szminkę. Ten poruszający gest malowania ust niesie za sobą głębsze przesłanie.

Kwas kupisz tak łatwo jak szminkę

Hinduska próbuje zwrócić uwagę na to, że zakup żrącej substancji jest tak samo prosty jak kupienie szminki w drogerii. Występuje tym samym z prośbą o podpisanie petycji mającej na celu wprowadzenie ograniczeń dotyczących zakupu kwasu.

 

Zemsta szwagra

Każdego roku tysiące kobiet w Indiach pada ofiarą ataków z użyciem żrącego kwasu. Zanim Reshma padła ofiarą zemsty swojego szwagra była beztroską, piękną studentką handlu. Mężczyzna, który ją oszpecił chciał, zemścić się na jej siostrze, która jakiś czas temu od niego odeszła.

Dziewczyna długo walczyła o swoje zdrowie i odzyskanie dawnego życia. Kosztowne operacje, brak pomocy ze strony rządu, który zwlekał z wypłatą potrzebnych na rekonwalescencje pieniędzy, to nic w porównaniu z bólem fizycznym i psychicznym, jakiego doznała Reshma.

Reshma Banoo Qureshi uczy jak malować się szminkąReshma Banoo Qureshi uczy jak malować się szminką fot. screen youtube.com/user/makelovenotscarsorg

fot. screen youtube.com/user/makelovenotscarsorg

Kampania "Make Love Not Scars"

Po prawie roku od tragedii oszpecona i okaleczona Hinduska dołączyła do kampanii "Make Love Not Scars" i stara się pomóc innym kobietom.

Mimo że w lipcu 2013 roku indyjski rząd wprowadził pewne ograniczenia obrotu kwasem, nadal bez trudu można go nabyć w wielu sklepach. Reshma wraz z organizatorami akcji chce nagłośnić tę sprawę i wyegzekwować respektowanie prawa.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o: