Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!
Branża mody przechodzi wielkie zmiany. Nie jest już zamkniętym środowiskiem, do którego wstęp mają nieskazitelne, idealne modelki. Podczas zbliżającego się New York Fashion Week zaskoczą nas więc nietypowe piękności. Jedną z nich będzie Madeline Stuart, osiemnastolatka z zespołem Downa , drugą nowo odkryta Rebekah Marine.
Bez ręki nie można być modelką
Rebekah, podobnie jak Madeline, od dziecka marzyła o pracy w branży mody. Mimo że spełniała wszystkie wymogi stawiane modelkom - jest wysoka, bardzo szczupła i obiektywnie ładna - nie miała dotychczas szansy zaistnieć na wybiegach. Dziewczyna urodziła się bez prawego przedramienia. Przez lata agencje modelingowe nie brały jej pod uwagę ze względu na niepełnosprawność:
- Bycie niepełnosprawną modelką jest trudne. Agencje bardzo często nawet nie chciały spojrzeć na moje portfolio. Walczyłam o znalezienie swojej niszy. Rozumiem, że większość klientów nie chciała pracować ze mną właśnie ze względu na moją niepełnosprawność - powiedziała w rozmowie z Mashable.
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rebekah Marine (@rebekahmarine)
Proteza bioniczna wszystko zmienia
Los uśmiechnął się do niej 4 lata temu, kiedy dostała nowoczesną, bioniczną protezę ręki. Dzięki zaawansowanej technologii może nią z łatwością sterować. Nie mając już żadnych ograniczeń ruchu Rebekah zawalczyła o spełnienie swoich nastoletnich marzeń i tym razem jej się udało.
NYFW to dopiero początek
Zapał 28-latki daje nadzieję innym. Dzięki uporowi i nie przejmowaniu się kolejnymi odmowami, dzisiaj pracuje jako profesjonalna modelka i może przebierać w propozycjach.
New York Fashion Week to milowy krok w jej karierze. Rebekah wystąpi w pokazie FTL Moda. Nie jest to jednak szczyt jej aspiracji. Jej nowym marzeniem jest pojawienie się na okładce biblii mody - "Vogue'a".
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rebekah Marine (@rebekahmarine)
Kalectwo nie przekreśla marzeń
Rebekah Marine i Madeline Stuart to nie jedyne, oryginalne modelki, które podbijają świat mody i udowadniają, że niepełnosprawność nie powinna przeszkadzać w realizacji marzeń.
Obecnie prężnie rozwijająca się branża mody jest otwarta na nowe, ciekawe twarze. Projektanci prześcigają się w odkrywaniu oryginalnych, nieoczywistych piękności. Niedawno marka Diesel zaangażowała do swojej kampanii Jillian Mercado - cierpiącą na zanik mięśni modelkę na wózku inwalidzkim. A na Berlin Fashion Week Sema Gedik do prezentacji swojej kolekcji zatrudniła modeli cierpiących na karłowatość.