- "Nie ścinać kwiatków, nie zanieczyszczać łąki, budować ule i pasieki". Już 9-latki wiedzą, jak pomóc pszczołom i dlaczego są one takie ważne!

Co robią pszczoły? - Pszczoły zbierają nektar, - I zapylają kwiaty, owoce, - Robią miód, - Dzięki nim mamy miód i piękne kwiaty - to najczęstsze odpowiedzi dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że muszą dbać o środowisko i wspierać nawet najmniejsze zwierzęta. Zobaczcie, jak chcą pomóc pszczołom.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ich "pracę" wycenia się nawet na 265 mld euro rocznie, choć tak naprawdę jest bezcenna. Ich utrata oznaczałaby zapaść produkcji żywności i wymieranie wielu gatunków. Jednak pszczoły na świecie masowo giną, bo zagrażają im pestycydy i globalne ocieplenie.

Włączając się w kolejną edycję akcji społecznej organizowanej przez Greenpeace Polska - "Adoptuj pszczołę" (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ >>) odwiedziliśmy dzieci w Szkole Podstawowej numer 3 w Sulejówku. Maluchy doskonale wiedziały, że pomoc tych owadów jest człowiekowi niezbędna - zapylają rośliny uprawne, dzięki którym nasza dieta jest urozmaicona i zbilansowana.

Trzy pytania

Uczniowie klasy trzeciej mogą zawstydzić swoją wiedzą niejednego dorosłego. Zadawaliśmy im pytania:

1. Co robią pszczoły?

2. Jakie korzyści czerpie człowiek z ich pracy?

3. Jak możemy pomóc pszczołom?

Większość dzieciaków mówiła, że największym zagrożeniem dla pszczół są spaliny samochodowe. A jedynym słusznym rozwiązaniem porzucenie auta na rzecz roweru, rolek lub hulajnogi. 9-latki nie boją się pszczół i chcą budować dla nich ule oraz pasieki.

"Adoptuj pszczołę"

Wśród rezolutnych trzecioklasistów znalazła się też Marysia, która wiedziała, jak jeszcze można wesprzeć pszczoły: - Robić im ule i pomagać akcji "Adoptuj pszczołę" . Zobaczcie koniecznie także inne odpowiedzi w galerii zdjęć.

Tylko działając razem, możemy pomóc pszczołom. Dlatego już po raz siódmy dzięki akcji Adoptuj Pszczołę wspólnie z Greenpeacem i tysiącami naszych czytelników wspólnie dbamy o to, by pszczołom w Polsce żyło się coraz lepiej. Twórz z nami kraj wolny od toksycznych pestycydów, pełen rozbzyczanych sadów i łąk, w którym skutki negatywnych dla przyrody i ludzi zmian klimatycznych są okiełznane. TUTAJ MOŻESZ ADOPTOWAĆ PSZCZOŁY! >>

Więcej o: