Przegląd kobiecej bielizny. W ciągu ostatnich lat nosiłyśmy skromne halki, skąpe figi, kombinezony i oczywiście "nieśmiertelną" panterkę [WIDEO]

Moda ciągle się zmienia. Dotyczy to także damskiej bielizny. Na początku XX wieku kobiety nosiły niewinne, grzeczne halki i zabudowane staniki. Teraz chętniej eksponują swoje kształty. Nie przejmują się już tak jak kiedyś niedoskonałościami czy mankamentami figury. Liczy się pewność siebie. To ona sprawia, że kobieta jest seksowna, bez względu na to, co ma na sobie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Portal mode.com przygotował krótki filmik przedstawiający, jak zmieniła się damska bielizna w ciągu ostatnich 100 lat. Okazuje się, że niektóre trendy do nas wróciły. Nie dotyczy to skromnych halek i podomek, które panie nosiły na początku XX wieku, lecz raczej odważnych, skąpych fasonów majtek i staników.

100 lat temu

Pomysłodawcy wideo rozpoczynają przygodę z damską bielizną od 1915 roku. Wtedy to kobiety nosiły zabudowaną bieliznę, którą dzisiaj możemy postrzegać jako "babciną". Luźne fasony nie podkreślały sylwetki, raczej miały ukrywać powabne kształty naszych prababek.

Romantyczna natura

Kolejne dekady przyniosły na szczęście większa swobodę. Stopniowo panie zaczęły odkrywać więcej ciała. W garderobie pojawiały się zwiewne halki, szlafroczki z satyny i szorty. Lata 30. i 40. to czas, kiedy kobiety podkreślały talię i nosiły się bardzo romantycznie.

fot. screen youtube.com/user/GlamVideoStudio

Szalone lata 80.

Prawdziwą przełom przyniosły jednak dopiero lata 60. To od tej dekady rozpoczęła się bieliźniana rewolucja. Bielizna miała być wyzywająca i bardzo seksowna. Szalone lata 80. stawiały na wycięte majteczki i body.

Epoka prześwitów

W latach 90. projektanci damskiej bielizny zwrócili się do trendów z poprzednich epok. W sklepach pojawiło się wiele wyszczuplających gorsetów, pasów do pończoch. Nowym elementem były prześwity i koronki. Ta moda, z drobnymi zmianami, utrzymuje się do dzisiaj.

fot. screen youtube.com/user/GlamVideoStudio

Pewność siebie jest seksowna

Kobiety zawsze przywiązują wielką wagę do bielizny. Jest ona dla nich równie ważna, jak wygodny płaszcz czy elegancka sukienka. Ostatnie sekundy filmiku zwracają uwagę na jeszcze jedną, ważną kwestię. Panie na przestrzeni lat zrozumiały, że oprócz tego, co mają na sobie, liczy się coś jeszcze. Jest to pewność siebie. To ona sprawia, że są seksowne!

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

 
Więcej o: