Tatuażystka zakrywa blizny ofiar przemocy domowej. Pracuje za darmo [ZDJĘCIA]

Flavia Carvalho to 31-letnia tatuażystka z Brazylii. Dwa lata temu zdecydowała się nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. Konsekwencje cierpienia zakrywa tatuażami. Tym samym zmienia historię właścicielek blizn.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Tatuowanie blizn bywa bolesne, ale wspomnienia zwiazane z przemoca domowa sa bardziej dotkliwe. Ten bol nie ustaje z zakonczeniem koszmaru, towarzyszy przez cale zycie. Flavia Carvalho , tatuazystka z Kurytyby (miasto polozone niedaleko Sao Paulo w Brazylii) odkryla sposob na jego usmierzenie.

Wszystko zaczelo sie dwa lata temu, kiedy do studia Flavii trafila klientka ze spora blizna na brzuchu. Jej zyczeniem bylo zakrycie tego miejsca tatuazem. Podczas tworzenia rysunku kobieta opowiedziala wstrzasajaca historie powstania blizny. Byla rezultatem brutalnego ataku w klubie nocnym. Tragicznym finalem byly obrazenia zadane nozem sprezynowym.

Projekt "A Pele da Flor"

Reakcja pierwszej klientki, wzruszonej przemiana, gleboko poruszyla Flavie. Wlasnie wtedy powstal pomysl darmowego tatuowania blizn u ofiar przemocy. Doswiadczenie tatuazystki pokazuje, ze kazda z jej prac jest ogromnym wsparciem dla pokrzywdzonych. Pomaga odbudowac zniszczona pewnosc siebie i przypomina o radosci zycia.

Praca Flavii byla na tyle potrzebna, ze szybko przerodzila sie w projekt "A Pele da Flor", w ramach ktorego ozdabia rowniez ciala kobiet po mastektomii. Chetne zglaszaja sie z calego kraju i zagranicy. Flavia wspolpracuje tez z policja i organizacjami, ktore pomagaja jej skontaktowac sie z pokrzywdzonymi, ktore moga byc zainteresowane jej pomoca.

Problem przemocy domowej

W wywiadzie dla portalu huffingtonpost.com , Flavia wyznaje, ze lubi obserwowac, jaka przemiana przechodza osoby obdarowane darmowym tatuazem. - Staja sie optymistyczne, wiecej w nich ekscytacji. To wspaniale widziec jak zmienia sie ich relacja z wlasnym cialem - mowi tatuazystka. Wiele osob, ktorym pomogla publikuje zdjecia swojego tatuazu w mediach spolecznosciowych, by podzielic sie swoja historia i zainspirowac do przemiany innych.

- Na ich profilach, ktore sledze nie widac juz wstydu pokaleczonym cialem. Zamiast tego sa zdjecia w sukienkach, radosc i zmiana.- opowiada Flavia. Jednoczesnie przyznaje, ze jej praca to minimalny udzial w rozwiazanie problemu przemocy domowej. - Wobec problemu chronienia kobiet przed przemoca jest jeszcze duzo do zrobienia - podkresla i nie zamierza sie poddawac.

Zobacz wideo
Więcej o: