IKEA: ty tu urządzisz... wesele. Szwedzka sieciówka zamieni się w nietypową salę weselną

W jednym z warszawskich sklepów IKEA odbędzie się wesele. Na ten szalony pomysł wpadli blogerzy - Dorota Nowacka i Jakub Prószyński. Państwo młodzi przygotowują huczną imprezę w oprawie słowiańsko-wikińskiej. Dlaczego w sklepie? - IKEA kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłą, sympatyczną atmosferą oraz nieskończoną liczbą pomysłów - komentuje panna młoda.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Często państwo młodzi przygotowują się do niego przez kilka lat. Niektórzy zakładają nawet strony internetowe poświęcone tej uroczystości. Zazwyczaj publikują tam informacje dla gości - szczegóły dojazdu czy listę prezentów. Blogerzy Dorota Nowacka i Jakub Prószyński wpadli na inny pomysł i rozpoczęli kampanię Blogogody.

Pierwszy etap: IKEA

Zakochani podzielili akcję Blogogody na trzy etapy: dzień ślubu, imprezę dla znajomych oraz podróż poślubną. Do realizacji każdej z tych części zaprosili wybranych przez siebie partnerów. Jednym z nich stała się popularna IKEA.

Strona główna bloga państwa młodychStrona główna bloga państwa młodych fot. screen pijarukoksu.pl fot. screen pijarukoksu.pl

Nietypowa sala weselna

Szwedzki koncern IKEA niedawno wprowadził nową usługę o nazwie "Wedding Online". Aplikacja pokazuje w przestrzeni wirtualnej jak wyglądałoby wymarzone przez nowożeńców wesele. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że firma pójdzie o krok dalej i udostępni swoją przestrzeń na salę weselną.

- Dotąd o szczegółach naszej kooperacji z IKEA wiedziała rodzina i garstka znajomych. Dzisiaj chcielibyśmy uchylić rąbka tajemnicy przed resztą zainteresowanych. Otóż mówiliśmy, że Blogogody podzieliliśmy sobie na trzy etapy, a w skład jednego z nich wchodził obiad dla rodziny, który odbędzie się w sklepie IKEA na warszawskim Targówku - zdradzają autorzy tego niecodziennego pomysłu.

Para zdaje sobie sprawę z tego, że ich zamysł wyda się wielu osobom absurdalny. Jednak, jak możemy przeczytać na ich stronie, zależy im przede wszystkim na niezwykłym weselu, które na długo zapadnie w pamięć wszystkim gościom i będzie wydarzeniem, o którym będzie się mówić.

Materiały promocyjne, IKEAMateriały promocyjne, IKEA fot. materiały promocyjne fot. materiały promocyjne

IKEA zachwycona

Dyrektor Marketingu IKEA uważa, że to nietuzinkowa akcja. Cieszy się, że jego firma może dołączyć do tego wydarzenia i pomóc zrealizować marzenia zakochanej pary:

- IKEA lubi zaskakiwać i jest otwarta na nowe, często niestandardowe projekty. Cieszymy się, że przyszła młoda para chce uczcić ten wyjątkowy dzień w sklepie IKEA. To dowód ogromnej sympatii do marki, tym bardziej jest nam miło, że jesteśmy częścią "Blogogodów" - komentuje.

Jak to będzie wyglądać?

Uroczystość zaślubin Kuby i Doroty odbędzie się w Pałacu Ślubów na placu Zamkowym w Warszawie. Impreza weselna będzie zorganizowana w stylu słowiańsko-wikińskim, co odzwierciedla zainteresowania pana młodego.

Para początkowo chciała urządzić przyjęcie na terenie samego sklepu. Chcieli, aby ich wesele było formą "ekspozycji". Byłoby to jednak trudne do zrealizowania, więc poczęstunek i tańce odbędą się w restauracji.

Państwo młodzi organizujący wesele w IKEAPaństwo młodzi organizujący wesele w IKEA fot. screen pijarukoksu.pl fot. screen pijarukoksu.pl

Dlaczego IKEA?

Państwa młodych z IKEĄ łączą miłe wspomnienia. Tak jak wielu młodych ludzi meblami szwedzkiej sieciówki urządzali swoje cztery kąty. Właśnie ten sentyment zadecydował o wybraniu tej przestrzeni.

Kuba otwarcie przyznaje: - Lubię spędzać czas w IKEA, pojechać i kupić kilka nowych rzeczy do domu. Zdarzało nam się pojechać po jakieś drobiazgi, a wrócić z dywanem lub regałem. Zatem, gdy zaczęliśmy myśleć o tym jak z naszego ślubu zrobić coś niestandardowego, to ta marka dość szybko pojawiła się jako skojarzenie nieszablonowych działań marketingowych.

W tych przemyślenia wtóruje mu Dorota: - IKEA kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłą, sympatyczną atmosferą oraz nieskończoną liczbą pomysłów. Ileż to razy ich kampanie marketingowe poprawiły mi humor, nie umiem zliczyć. Dlatego też IKEA dość szybko skojarzyła nam się z naszym ślubem - wydarzeniem najbardziej pozytywnym ze wszystkich.

Zobacz wideo
Więcej o: