Boskie Mamy walczą z nowotworem i rodzą zdrowe dzieci. Fundacja Rak'n'Roll wystartowała z kampanią

Nowotwór u kobiety w ciąży to sytuacja naprawdę trudna. Nie tylko błogosławiony stan, na który wiele kobiet czeka z utęsknieniem, lecz także życie przyszłej mamy zostaje zagrożone przez wyniszczającą chorobę. Kampania ?Boskie Mamy? w mocnymi słowami uświadamia, że można wyjść z choroby i urodzić zdrowe dziecko.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Fundacja Rak'n'Roll stara się pomóc wszystkim paniom w trudnym czasie choroby nowotworowej. Od lat przekonuje kobiety, że nie można się poddawać, nawet wtedy, kiedy lekarze nie widzą możliwości skutecznego leczenia. Takie przesłanie niesie także ich najnowsza kampania "Boskie Mamy".

Aborcja to nie jedyne rozwiązanie

"Boskie Mamy" to kobiety, które dowiedziały się o chorobie nowotworowej będąc w ciąży. Około 75 proc. chorych na raka ciężarnych słyszy, że powinny poddać się aborcji i dopiero wtedy mają szansę na wyleczenie. Jednak, jak podkreśla fundacja Rak'n'Roll nie ma żadnych badań, które mówią o tym, że ciąża jest przeciwwskazaniem chemioterapii.

Spot Boskie MamySpot Boskie Mamy fot. screen youtube.com/user/RaknRoll1 fot. screen youtube.com/user/RaknRoll1

Pierwsza Boska Mama

Pomysłodawczynią projektu była Magda Prokopowicz. Założycielka Fundacji Rak'n'Roll także usłyszała, że ze względu na chorobę musi usunąć ciążę:

- Ani razu nie pomyślałam o usunięciu ciąży, nawet przez sekundę. Chociaż namawiali mnie do tego wszyscy lekarze. I w Polsce, i za granicą. Wszędzie słyszałam, że bezwzględnie powinnam usunąć ciążę, że nie ma innego wyjścia. ( ) Miałam dziwną pewność, że za chwilę otworzą się jakieś drzwi - wspominała Prokopowicz na łamach "Zwierciadła".

Spot Boskie MamySpot Boskie Mamy fot. screen youtube.com/user/RaknRoll1 fot. screen youtube.com/user/RaknRoll1

Jej praca nie poszła na marne

Nie poddała się i jej syn Leoś urodził się zdrowy. Chłopiec dał jej siłę, aby głośno mówić o tym, że dramatyczna diagnoza nie musi wiązać się z aborcją. Kiedy w 2009 roku wystartowała z kampanią "Boskie Matki" pierwszy raz  zrobiło się głośno w mediach o ciężarnych chorych na raka.

Magda Prokopowicz niestety przegrała walkę z chorobą. Jednak jej praca na rzecz chorych kobiet nie poszła na marne. Założycielce fundacji udało się uruchomić program kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka. W ramach projektu "Boskie Matki" chore mają zagwarantowaną opiekę nie tylko onkologiczną, położniczą i ginekologiczną, lecz także psychologiczną, kosmetyczną czy rehabilitacyjną.

 

Pozbyć się raka, nie dziecka

Kampania "Boskie Matki" już od kilku lat uświadamia społeczeństwo, że leczenie nowotworowe nie wyklucza donoszenia ciąży. W najnowszym spocie fundacji widzimy szczęśliwych rodziców w gabinecie ginekologicznym. Podczas badania USG słyszą od lekarza bolesną, ale dającą nadzieję diagnozę: - Wszystko będzie dobrze, tylko musimy się go pozbyć.

Te brutalne słowa bynajmniej nie dotyczą nienarodzonego dziecka. Zwracają jednak uwagę na częste zachowanie lekarzy, którzy leczenie matki chcą rozpocząć od aborcji.

Zobacz wideo
Więcej o: