Miała 30,5 cm obwodu szyi, 15 cm w nadgarstku i 60 cm w talii. Okazuje się, że wzorzec kobiety idealnej z lat 30. jest bardzo aktualny

Wydaje ci się, że dzisiejsze kanony piękna są wyśrubowane? W latach 30. było jeszcze gorzej. Gust mierzono dość precyzyjnie. Okazuje się, że wzorzec piękności z lat 30. miał takie same wymiary, co Sandra Bullock.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

O jakiej figurze marzą Amerykanki? Na to pytanie dokładną odpowiedź w 1938 roku podał amerykański magazyn LIFE. Wymiary amerykańskiej kobiety idealnej objaśniono na żywym przykładzie. Padło na dwudziestoletnią modelkę, June Cox. Jej sylwetkę określono wzorcową. Sfotografował ją Alfred Eisenstaedt, który kilka lat później uchwyci słynny pocałunek marynarza i pielęgniarki na Times Square w Nowym Jorku, w dzień zakończenia II wojny światowej.

Wzorcowe wymiary z 1938 roku

Obok zdjęcia młodej dziewczyny w obcisłym kostiumie kąpielowym na łamach magazynu podano i liczby. Wzrost: ok. 170 cm, waga: 56 kilogramów, wymiary: 87 - 61 - 87 cm. - Perfekcyjna figura musi mieć krągłości, różni się bowiem od prostej sylwetki modnej w poprzednich dekadach. - precyzuje czasopismo.

W artykule nie brakuje też krótkiego wyjaśnienia zmiany wzorców mody. Po wzroście zainteresowania pań sportem, co wydłużyło i spłaszczyło kobiece sylwetki, w latach 30. nadszedł czas na ponowny powrót delikatnej figury i kobiecych krągłości.

Gimnastyka w obiektywie Alfreda Eisenstaedta:

Good #morning! Get #fit this week with #alfredeisenstaedt 's #weightlosscamp

Przeszłość nie różni się od teraźniejszości

Okazuje się, że za generowanie wzorca kobiecego wyglądu, dziś niesłusznie obwiniamy grafików komputerowych czy modelki, które nie potrzebują cyfrowej korekty. Kobiety instrukcje co do tego, jak mają wyglądać, otrzymywały na wiele lat przed erą Photoshopa.

W 2015 roku w najważniejszym tego typu rankingu, magazyn PEOPLE na Najpiękniejszą Kobietę Świata wybrał Sandrę Bullock. Co ciekawe, według serwisu  healthyceleb.com , amerykańska aktorka waży o 2 kilogramy mniej, niż wzór piękności z 1938 roku. Ich wymiary są identyczne, przy czym Bullock mierzy jedynie o 1 cm więcej. Inny jest tylko wiek. Sandra ma obecnie 51 lat.

Ideał kobiecego piękna w 2015 roku:

Sandra BullockSandra Bullock Sandra Bullock, 27 czerwca w Los Angeles, Fot. Shutterstock.com Sandra Bullock, 27 czerwca w Los Angeles, DFree / Shutterstock.com

Zobacz wideo