Prawda o zdjęciach z Instagrama kryje się poza kadrem. Fotografka z Tajlandii parodiuje rzeczywistość z mediów społecznościowych

Młoda fotografka z Tajlandii, Chompoo Baritone, pokazała całą prawdę o zdjęciach z Instagrama. Do stylowych fotografii z filtrem, dokleiła to, co znajdowało się poza kadrem. Tak powstała seria zabawnych prac, parodiujących autokreację typową dla mediów społecznościowych.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego stylowa rzeczywistość otacza tylko wybranych znajomych z Instagrama, możesz już przestać się zadręczać. To nie życiowy sukces, ale umiejętne kadrowanie. No chyba, że mowa o Annie Lewandowskiej. Jej życie chyba rzeczywiście jest idealne.

Dekonstrukcja "życia na pokaz"

W każdym innym przypadku, cała prawda o realiach życia kryje się poza krawędziami zgrabnego kwadracika (a od niedawna i prostokąta) sygnowanego Instagramową ikonką. Ostatnio udowodniła to Chompoo Baritone , fotografka z Bangkoku, a jej prace już znajdują naśladowców (zdjęcie poniżej).

"People trust their eyes above all else - but most people see what they wish to see, or what they believe they should see; not what is really there"- Zoë Marriott. #chompoobaritone

Pokaż to, co najmodniejsze

Baritone wpadła na absolutnie prosty pomysł. Chodziło o pokazanie tego, co znajduje się dookoła idealnych kadrów, które po dodaniu filtra, trafiają na nasze konta w mediach społecznościowych. - Wybieramy tylko modne aspekty życia - tłumaczy na swoim swoim koncie na Facebooku Chompoo. Projekt swojego autorstwa, który pokazuje zjawisko wypaczające rzeczywistość, nazywa satyrą społeczną.

fot. screen z konta Chompoo Baritone na Facebook.com, www.facebook.com/chompoo.baritone fot. screen z konta Chompoo Baritone na Facebook.com, www.facebook.com/chompoo.baritone

Jedzenie, kawa i wakacje...

Talerz ze zdrowym posiłkiem w rzeczywistości sąsiaduje z potrawami, które nie są już "fit". W dodatku, na przyrządzonego na parze łososia czai się rudy kot. Asana Salamba Sirsasana wykonywana w pięknych okolicznościach przyrody z samodzielnym staniem na głowie z podparciem w rzeczywistości też nie ma wiele wspólnego. Chyba, że za owo podparcie uznamy celowo niemieszczącego się w kadrze pomocnika. To tylko niektóre z parodii z projektu "#slowlife" autorstwa Baritone.

ZOBACZ WIĘCEJ W

GALERII ZDJĘĆ

Zobacz wideo
Więcej o: