Rozwód oczami 6-letniego dziecka: - Mamo, czy jesteś gotowa się z nim przyjaźnić? [WIDEO]

Tiana ma dopiero 6 lat. O miłości, zrozumieniu i przyjaźni wie więcej niż niejeden dorosły. Z rozbrajającą szczerością komentuje rozwód rodziców i udziela rad swojej mamie. Jej 3-minutowy wykład o zachowaniu poprawnych relacji po rozstaniu obejrzało już ponad 6 milionów Internautów.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Rozwód rodziców to bardzo ciężkie przeżycie w życiu dziecka. Maluchy często nie do końca rozumieją, dlaczego ich najbliżsi nie mieszkają już razem. Zdarzają się jednak wyjątki. Takim jest z pewnością 6-letnia Tiana, która nie tylko akceptuje rozstanie rodziców, lecz także udziela rad swojej zapracowanej mamie.

Przejmująca lekcja

W nagraniu, które jest hitem portali społecznościowych, dziewczynka stawia proste pytania i daje bardzo klarowne odpowiedzi. Pokazuje tym samym, że dorośli zazwyczaj bagatelizują uczucia najmłodszych. A to właśnie niewinne dzieci mogą nauczyć nas szczerości i pokazać, co tak naprawdę liczy się w życiu.

"Jesteś gotowa się z nim przyjaźnić?"

Kilkulatka stawia bardzo proste pytanie. Chce wiedzieć, czy jej mama jest gotowa pogodzić się z tatą i zacząć się z nimi przyjaźnić: - Chcę abyś ty, mamo, tata i wszyscy byli przyjaciółmi, chcę, aby wszyscy się uśmiechali, szczególnie kiedy się z nimi spotykam.

Kiedy zaskoczona kobieta odpowiada, że jest gotowa na przyjaźń ze swoim byłym, dziewczynka ma kolejną celną radę: - Po prostu wszyscy starajmy się jak najlepiej.

 

"Myślę, że wam się uda"

- Nie staram się być złośliwa. Po prostu staram się najlepiej jak potrafię, jak czuję w swoim sercu i chcę, żeby inni też się starali. Chciałabym, żeby wszyscy byli przyjaciółmi, żeby się uśmiechali - obok takiego wyznania dziecka nie można przejść obojętnie. Szczególnie, jeśli po chwili dodaje: - Jeśli chodzi o ciebie, mamo, i o tatę, myślę, że wam się uda (...) Każdy powinien być dobry, na ile potrafi. Nic więcej się nie liczy.

Dzieci rozumieją więcej niż nam się wydaje

Tiana podbiła serca Internautów. Szczere słowa dziecka trafiają do każdego, szczególnie do osób, które przeżyły rozstanie z partnerem. Oglądając wykład małej dziewczynki uświadamiają sobie, jak wiele dzieci rozumieją i jak bardzo przejmują się kłótniami swoich rodziców.

Mama bohaterki wideo skomentowała na Facebooku: - Byłam zaskoczona tym, co powiedziała. Ona mnie wciąż uczy. Obudziła mnie i wiele uświadomiła.

Zobacz wideo
Więcej o: