Panna młoda weźmie ślub w 120-letniej sukni ślubnej. Poświęciła 200 godzin na jej odnowienie

- To jak sukienka Kopciuszka - wyznała Abigail Kingston, która postanowiła wziąć ślub w sukni ślubnej z XIX wieku. Uszyta w 1895 roku kreacja jest pamiątką rodzinną. Na ślubnym kobiercu stanęło w niej aż dziesięć panien młodych. Pochodząca z Pensylwanii trzydziestolatka jako jedenasta z rodu wypełni rodzinną tradycję.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Abigail Kingston, trzydziestolatka z Pensylwanii, w przeciwieństwie do swoich równolatek nie dąży za najświeższymi trendami. Dziewczyna zwróciła się w stronę tradycji i zdecydowała docenić swoje dziedzictwo. Przygotowując się do ślubu odnalazła pamiątkową suknię ślubną, która od XIX wieku krążyła w jej rodzinie.

Pierwsza panna młoda

W tej białej, satynowej sukni jako pierwsza sakramentalne "tak" w 1895 roku powiedziała Mary Lowry Warren, praprababcia Abigail. Od tamtej pory pochodząca z epoki wiktoriańskiej sukienka towarzyszyła w wyjątkowym dniu ślubu aż dziesięciu kobietom z rodziny.

Gdzie jest sukienka?

Namierzenie kreacji i przywrócenie jej pierwotnego stanu nie było łatwe. Matka przyszłej panny młodej pamiętała, że sukienką opiekowała się Sara "Sally" Seiler Ogden. Kobieta miała ją na sobie w dniu swojego ślubu w 1960 roku. Później była noszona jeszcze tylko raz - 1991 roku.

Sukienka była brązowa

Odnaleziona suknia była w fatalnym stanie. Rękawy zupełnie się rozpadały, miała wiele dziur, a biała satyna stała się niemal brązowa: - Rękawy wyglądały jak szmaty. To jest prawdziwa sukienka Kopciuszka - powiedziała Abby w rozmowie z dailymail.co.uk trzydziestolatka.

Czyszczenie chemiczne nie wystarczyło. Na dodatek 120-letnia kreacja była naprawdę niewielka. Daleko było do rozmiaru, który nosi wysoka i szczupła Abigail: - Myślałam, że to będzie niemożliwe. Że po prostu nie będzie nadawała się do włożenia.

Abigail KingstonAbigail Kingston fot. Kelly McEwan/The Express-Times via AP fot. Kelly McEwan/The Express-Times via AP

200 godzin pracy dla godziny przed ołtarzem

Jednak po 200 godzinach pracy nad kreacją, pensylwański projektant sukni ślubnych, Wilson Borough, przywrócił sukni dawny blask. Dzięki jego działaniom Abby poślubi w niej swojego narzeczonego.

Kobieta będzie nosiła kreację tylko podczas uroczystości zaślubin. Sukienka jest bardzo delikatna. Jeśli Abby zależy na tym, aby nosił ją ktoś jeszcze, musi o nią wyjątkowo dbać. Panna młoda nie poprzestanie jedynie na tej pięknej, pamiątkowej sukni. Będzie miała na sobie także pierścionek prababci i medalion należący do jej babci.

Tak wygląda miłość

Abigail Kingston wraz z narzeczonym, Jasonem Curtisem, staną na ślubnym kobiercu 17 października 2015 roku. - To nie tylko zwykła suknia ślubna, w której moja córka wyjdzie za mąż. To prawdziwa miłość - dodała Leslie Kingston, matka wyjątkowej panny młodej.

Dowiedz się więcej na temat przygotowań do ślubu idealnego >>

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o: