Jak wyglądałaby polityka, gdyby nie było w niej mężczyzn? Właśnie tak [WIDEO]

Redakcja "Elle" za pomocą Photoshopa "wyczyściła" z mężczyzn zdjęcia ze spotkań światowych liderów. Efekt? Zobaczcie sami.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Wideo zatytułowane #MoreWomen - "Więcej kobiet" trafiło do sieci kilka dni temu. To część kampanii przygotowanej przez brytyjską redakcję magazynu "Elle".

kobiety w politycekobiety w polityce Fot. kolaż kobieta.gazeta.pl/kadry z wideo MORE WOMEN #ELLEFeminism na kanale ELLEUKTV, youtube.com Fot. kolaż kobieta.gazeta.pl/kadry z wideo MORE WOMEN #ELLEFeminism na kanale ELLEUKTV, youtube.com

Wideo jest równie estetyczne i kolorowe, co strony papierowego wydania magazynu. Tym razem zamiast zdjęć z wybiegów, widzimy najważniejsze spotkania polityczne, posiedzenia międzynarodowych komisji i kadry z czołowych programów telewizyjnych.

Hilary Clinton, angela merkelHilary Clinton, angela merkel Fot. kolaż kobieta.gazeta.pl/kadry z wideo MORE WOMEN #ELLEFeminism na kanale ELLEUKTV, youtube.com Fot. kolaż kobieta.gazeta.pl/kadry z wideo MORE WOMEN #ELLEFeminism na kanale ELLEUKTV, youtube.com

Struktury władzy bez mężczyzn

Za sprawą Photoshopa ze zdjęć kolejno znikają mężczyźni. Angela Merkel, aktorka Emma Watson i reżyserka Lena Dunham zostają w kadrach same. W ten dobitny sposób, wideo obrazuje nieliczną obecność kobiet w najbardziej wpływowych środowiskach.

Cel kampanii #ELLEFeminism

Według pomysłodawców kampanii #MoreWomen (Więcej Kobiet ) to nie jedyny w problem. Wideo jest zabawnym i angażującym sposobem na walkę ze stereotypami.

- Wpływowe kobiety zbyt często portretuje się jako jednostki, silne indywidualności skupione na własnym sukcesie." - pisze redakcja "Elle" w specjalnym oświadczeniu na stronie internetowej . - W miejscu opowieści o umacnianiu się środowisk kobiecych, pielęgnowany jest mit o zawiści i wzajemnym zwalczaniu się. Chcemy zmienić tę narrację.
 

Zobacz rozmowę z TOK.FM na temat obecności kobiet w polityce:

Zobacz wideo
Więcej o: