Uroda to w polityce sprawa drugorzędna? Powiedzcie to Kanadyjkom, którym wszyscy zazdroszczą nowego premiera [ZDJĘCIA]

"Ma za dużo włosów, zbyt małe doświadczenie", "gdyby tak samym wyglądem dało się kierować państwem", "chyba zostanę Kanadyjką". Od wczoraj nowy premier Kanady Justin Trudeau podbija internety. Nie dziwimy się, dlaczego. Zresztą sami zobaczcie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Chyba zostanę Kanadyjką!

"Ekstra, nasz - brytyjski - premier wygląda jakby coś połknął. Nie mówiąc o tym, że zarzuca mu się niedwuznaczne sytuacje z nieżywą świnią" - pisze w komentarzu pod zdjęciem topless nowego Premiera Kanady Kayte z Wielkiej Brytanii. Kanadyjka Tamara dodaje - "Kogo mogą obrażać takie mięśnie? Dodam tylko, że Trudeau jest feministą, za wolnym wyborem kobiet w sprawie aborcji oraz nauczycielem!" . Te dwa z ponad trzech tysięcy komentarzy pod jednym zdjęciem lidera partii liberalnej oddają zachwyt internautek i internautów nad politykiem, który przez najbliższe cztery lata będzie rządził Kanadą.

Justin TrudeauJustin Trudeau Fot. So Bad So Good/Facebook.com Fot. So Bad So Good/Facebook.com

Kanada, Kanada, Kanada?

Szybkie pytanie. Które miasto jest stolicą Kanady? Jeśli odpowiedzieliście Toronto, to poprawna odpowiedź brzmi: Ottawa. Nawet jeśli znacie podstawowe informacje na temat kraju syropem klonowym płynącego, to nie zmienia faktu, że Kanada nie leży w centrum zainteresowań polskich mediów.

Justin Trudeau wygłupia się z członkami swojego sztabu wyborczego w Montrealu.Justin Trudeau wygłupia się z członkami swojego sztabu wyborczego w Montrealu. Fot. ANDY BLATCHFORD Justin Trudeau wygłupia się w Montrealu z członkami swojego sztabu wyborczego. Fot. ANDY BLATCHFORD

Wiadomość o nowym premierze trafiła do wiadomości już wczoraj, ale...bez zdjęć. W nocy rozeszły się memy z fotografiami przedstawiającymi Trudeau i Kanada ma szansę trafić na strony główne największych portali. Co chcielibyście wiedzieć o nowym premierze?

Justin TrudeauJustin Trudeau Fot. Twitter Fot. Twitter

Justin Trudeau wywodzi się z Partii Liberalnej Kanady (LPC). Pochodzi także z rodziny, w której był już jeden premier - jego ojciec - Pierre Trudeau rządził Kanadą z roczną przerwą w latach 1968-1984.

Justin TrudeauJustin Trudeau Fot. Alex Gulbord Fot. Alex Gulbord

Justin Trudeau urodził się zresztą w czasie trwania pierwszej kadencji ojca, w 1971 roku. Przez rodzinne koligacje od maleńkiego pozostawał w sferze zainteresowania mediów - nie robiąc zresztą nic, żeby na nie zasłużyć. Zanim zajął się polityką uczył, grał w filmach ("The Great War"), był dziennikarzem i... przygotowywał ludzi do skoków na bungee.

Rodzina Trudeau jest podobno w Kanadzie lubiana tak, jak klan Kennedych w Stanach Zjednoczonych. Legenda głosi, że podczas oficjalnej kolacji w roku narodzin Trudeau Juniora, ówczesny prezydent USA Richard Nixon wzniósł toast na jego cześć, mówiąc: - Chciałbym wypić za zdrowie przyszłego premiera Kanady .

 

W 2000 roku podczas pogrzebu ojca, Justin Trudeau wygłosił piękną i wzruszającą mowę, w której podziękował ojcu za to jakim był wspaniałym tatą: "Byliśmy najszczęśliwszymi dziećmi na świecie i nie zrobiliśmy nic, żeby na to zasłużyć" . Obiecał także, że do końca życia będzie żył tak, żeby za to odpłacić.

Justin o ładnej fryzurze

Trudeau Syn pokonał w wyścigu o fotel premiera dotychczasowego szefa kanadyjskiego rządu, czyli Stephena Harpera. Harper zresztą przez całą kampanię lekceważył rywala, śmiejąc się z jego niedojrzałości, braku doświadczenia oraz... fizyczności - zwracając uwagę na "ładną fryzurę".

Justin Trudeau; Xavier TrudeauJustin Trudeau; Xavier Trudeau Fot. ADRIAN WYLD Fot. ADRIAN WYLD

Nowy, jeszcze niezaprzysiężony premier skończył studia licencjackie na dwóch kierunkach: literatury angielskiej na McGill University i edukację na Uniwersytecie British Columbia.   Trudeau jest żonaty - dziesięć lat temu poślubił prezenterkę telewizyjną Sophie Gregoire, z którą ma troje dzieci: Hadriena, Xaviera i Ellę-Grace.

Liberal Party leader Justin Trudeau shares a moment with his wife Sophie Gregoire as he gives his victory speech after Canadas federal election in MontrealLiberal Party leader Justin Trudeau shares a moment with his wife Sophie Gregoire as he gives his victory speech after Canadas federal election in Montreal Nowy Premier Kanady z żoną - Sophie Gregoire. Fot. CHRIS WATTIE / REUTERS Nowy Premier Kanady z żoną - Sophie Gregoire. Fot. CHRIS WATTIE / REUTERS

Aaa i jeszcze jedno. Ma tatuaż na bicepsie i chętnie bierze udział w charytatywnych akcjach - np. w stripteasie w słusznej sprawie.

 
Premier Kanady...
Więcej o: