Skąpana w rozkoszy Danae i inne kultowe obrazy Klimta ożyły - niezwykłe zdjęcia

Obrazy odtworzone w niezwykłej sesji austriackiej fotografki pochodzą ze "złotego okresu" Klimta.

Te zjawiskowe fotografie to nic innego, jak wierne odwzorowanie dzieł Gustava Klimta (1862-1918), prekursora austriackiego modernizmu i autora "Pocałunku", jednego z najsłynniejszych dzieł malarstwa secesyjnego.

>> ZDJĘCIA

Złote obrazy mistrza secesji

Wszystkie obrazy, otworzone w niezwykłej sesji austriackiej fotografki Inge Prader , pochodzą ze "złotego okresu" Klimta. W tym czasie do zdobienia swoich dzieł malarz używał płatków szczerego złota. Tematem dzieł najczęściej były zmysłowe rozkosze, wyrażane za pomocą odniesień do mitologii.

Danae, córkę króla Argos Akrizjosa, Zeus odwiedzał przybierając postać złotego deszczu. Skąpaną w rozkoszy dziewczynę Klimt przedstawił na swoim obrazie w latach 1907-1908.

Gustav Klimt - The Yorck Project: 10.000 Meisterwerke der Malerei. DVD-ROM, 2002. ISBN 3936122202. Distributed by DIRECTMEDIA Publishing GmbH/ Permission Life Ball /? Inge Prader

Fryz Beethovena z 1901 roku

Dziełem otwierającym najznamienitszy etap twórczości mistrza secesji jest Fryz Beethovena (Beethovenfries), namalowany przez Klimta w 1901 roku na ścianach Pawilonu Secesji w Wiedniu. To interpretacja IX symfonii kompozytora, do stworzenia której Klimt wykorzystał wagnerowski opis utworu, tezy Schopenhauera i "Narodziny tragedii" Nietzschego.

Trzy Gorgony, gigant Tyfeusz i Wrogie Siły, detal z Fryzu Beethovena w wiedeńskim Pawilonie Secesji. Dzieło Klimta z 1901 roku.

Beethovenfries: Die feindlichen Gewalten (1902)/First uploaded to de.wikipedia by de:Benutzer: Hans Bug / Public domain , Life Ball /? Inge Prader

Pomysłodawcy sesji skupili się właśnie na tym dziele. Zdjęcia obrazują poszczególne detale fresku, którego rzeczywiste wymiary to: 2 metry wysokości i 34 metry długości.

Alegoria Sztuki, detal z Fryzu Beethovena w wiedeńskim Pawilonie Secesji.

Diesen Kuss der ganzen Welt (Künste, Chor und Umarmung)/Gustav Klimt - Originally from de.wikipedia/ Permission , Life Ball /? Inge Prader

Dbałość o detal

W wiernym odtwarzaniu scen z dzieł Klimta, na uwagę zasługują detale. Każdy najmniejszy szczegół widoczny na zdjęciach jest dopracowany ze szczególnym pietyzmem. Ciała modelek i modeli były malowane za pomocą pomocą aerografów. Przy tworzeniu niezwykłych kostiumów posłużono się kryształkami Swarovskiego. Całość wraz z fryzurami uzupełnia inscenizację wizji Klimta o strojne akcenty.

Życie i śmierć, dzieło Gustava Klimta z 1911 roku jest zobrazowaniem ludzkiego życia ze wszystkimi jego etapami.

Leben und Tod/The Yorck Project: 10.000 Meisterwerke der Malerei. DVD-ROM, 2002. ISBN 3936122202. Distributed by DIRECTMEDIA Publishing GmbH./ Permission , Life Ball /? Inge Prader

Sesja na zlecenie organizacji charytatywnej

Sesję zdjęciową wykonano na zlecenie organizacji charytatywnej Life Ball , której celem jest niesienie pomocy osobom zarażonym wirusem HIV oraz chorym na AIDS. Organizacja w sposób niekonwencjonalny walczy z tabu, związanym z chorobą.

Life Ball 2015

Co roku w Wiedniu organizowana jest wielka impreza, promująca cele organizacji. Dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. Tematem przewodnim wydarzenia Life Ball 2015 było złoto. Wybór inspiracji był oczywisty, nie tylko ze względu na austriackie pochodzenie Gustava Klimta, ale i temat jego twórczości.

Cierpienie, detal z Fryzu Beethovena w wiedeńskim Pawilonie Secesji. Dzieło Klimta z 1901 roku.

Beethovenfries - Verzehrender Schmerz (1902)/First uploaded to de.wikipedia by de: Benutzer:Hans Bug / Public domain Life Ball /? Inge Prader

Pochwała radości i sztuki

Fryz Beethovena to opowieść o potrzebie szczęścia, poszukiwanego w wzburzonym świecie pełnym cierpienia, w którym ulegamy nie tylko złu, ale i słabościom. Najważniejsza część fresku nawiązuje do finałowej części IX symfonii (1824), skomponowanej do słów "Ody do radości" (1785) Friedricha von Schillera. Kulminacyjna scena to "Pocałunek dla całego świata", symbolizujący radość, miłość i zjednoczenie.

>> ZDJĘCIA

Pocałunek dla całego świata, detal z Fryzu Beethovena w wiedeńskim Pawilonie Secesji. Dzieło Klimta z 1901 roku.

Diesen Kuss der ganzen Welt (Künste, Chor und Umarmung)/Gustav Klimt - Originally from de.wikipedia/ Genehmigung Life Ball /? Inge Prader

Conchita Wurst jako "Złota Adele"

Podczas tegorocznej imprezy Life Ball 2015 nie mogło zabraknąć występu Conchity Wurst, która w ramach eventu uczestniczyła w sesji zdjęciowej, wcielając się w rolę "Złotej Adele" (1907) ze znanego dzieła Gustava Klimta.

Sesja zdjęciowa z opisem: STYLE BIBLE 2015 . Poprzednie edycje sesji zdjęciowych dla Life Ball : STYLE BIBLE ARCHIVE

Zobacz backstage sesji z Conchitą Wurst w roli "Złotej Adele":

Zobacz wideo
Więcej o: