Liftingi, operacje nosa... jej wolno! Barbie zmienia się wraz z obowiązującym kanonem piękna

Powstała w 1959 roku. Od tamtego czasu przeszła 56 metamorfoz, drobnych liftingów, poważnych operacji, przeszczepów włosów... Ona może sobie na to pozwolić, wszak ma podobać się najmłodszym. Barbie wciąż budzi kontrowersje i zachwyca. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Najpopularniejsza lalka na świecie pojawiła się w sprzedaży w 1959 roku. Od razu skradła serca małych dziewczynek. Jednak ówczesnej wersji Barbie z pewnością nie pokochałby kolejne pokolenia. Lalka musiała nadążyć za trendami i przechodzić kolejne metamorfozy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Grzywka czy ondulacja?

Lalka z 1959 roku nosiła typową dla tamtej dekady podkręconą grzywkę, mocny makijaż, a w jej uszach wisiały ciężkie, złote kolczyki. Jej fryzura nie przetrwała jednak próby czasu. W latach 60. odwiedziła fryzjera i zaskoczyła swoje fanki fryzurą w stylu afro! Z salonu fryzjerskiego skierowała swoje kroki prosto do chirurga plastycznego, który nieco zmniejszył jej nos.

fot. screen tenaflyviper.tumblr.com

Zadarty nosek nie przetrwał

Malutki, zadarty nosek przetrwał epokę Dzieci Kwiatów i kolejne eksperymenty z włosami. Jednak na początku lat 70. kolejny raz do łask wróciły duże nosy. Cóż było robić, Barbie przeszła kolejne operacje, liftingi, a nawet wybieliła zęby.

Różowe pasemka odstępstwem od normy

Podczas kolejnych dekad nie stroniła też od solarium. Zmieniała fryzury, jednak pozostawała niezmiennie wierna kolorowi. Barbie od zawsze jest blondynką, choć jak każda kobieta testuje nowe odcienie. Była więc platynową pięknością i truskawkową blondynką. Najciemniejsze włosy nosiła chyba w 1999 roku, kiedy to eksperymentowała ze złotoorzechową farbą, a najodważniejszą fryzurę w 2013, gdy zdecydowała się na różowe pasemka!

fot. screen tenaflyviper.tumblr.com

Barbie ikoną stylu

Kolejne metamorfozy Barbie nie zmieniły faktu, że od lat jest ona obiektem pożądania wszystkich małych dziewczynek. Jej kolejne fryzury, drobne liftingi czy operacje miały na celu odzwierciedlenie obowiązującego kanonu piękna, a kolorowe akcesoria były wyznacznikami najświeższych trendów. Wiele można Barbie zarzucić, jednak nie to, że nie zna się na modzie!

Hit sieci

Koniecznie zobaczcie portrety opublikowane przez jednego z użytkowników w serwisie Tumblr. Internauta zaprezentował zdjęcia wszystkich modeli popularnych lalek. Zdjęcia błyskawicznie stały się bardzo popularne w sieci - szczególnie wśród tych, którzy w dzieciństwie mieli podobne lalki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz wideo
Więcej o: