Mezoterapia w gabinecie kosmetycznym

Zdrowe kłucie

Skóra przesuszona, zniszczona słońcem

Ostrzykuje się ją kwasem hialuronowym, który silnie nawilża i zatrzymuje wodę pomiędzy włóknami kolagenowymi. Skóra zostaje jakby wypełniona kwasem od środka, dzięki czemu spłycają się też drobne zmarszczki, skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta, odzyskuje blask. Kwas hialuronowy nawet na rok poprawia nawilżenie, wygładza drobiutkie zmarszczki, uelestycznia skórę. Efekt jest natychmiastowy. Cena: 700-1000 zł (jednorazowo).

Cellulit

Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. 200-700 zł za jeden zabieg (cena zależy od ilości wstrzykniętego preparatu). Trzeba wziąć serię 6-8 zabiegów.

Wypadanie włosów

Substancją czynną jest najczęściej dekspantenol - kwas organiczny pochodzący z witaminy B5, który regeneruje i odżywia włosy. W przypadku łysienia androgenowego i chronicznego lub sezonowego wypadania włosów stosuje się minoksydyl. Koktajle uzupełniają oligoelementy (z cynkiem) o działaniu przeciwzapalnym i regulującym wydzielanie łoju. Na kondycję włosów wpływa także biotyna (wit. H). 150-200 zł za zabieg. Trzeba wziąć serię 6-8 zabiegów.

Odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu

Koktajle sporządza się z substancji odżywczych i regenerujących, tj. z krzemionki organicznej, oligoelementów, witamin. Wyciąg z Centella asiatica (wąkroty azjatyckiej) pobudza produkcję kolagenu i opóźnia procesy starzenia. Zabiegi poprawiają owal twarzy, ujednolicają koloryt skóry i poprzez stymulację fibroblastów (komórek tkanki łącznej) zwiększają sprężystość i elastyczność skóry. 150-1000 zł za jeden zabieg. Trzeba wziąć ich 5-6.

Mesolift - intensywne odmładzanie twarzy

Koryguje nawet głębokie zmarszczki, poprawia elastyczność i napięcie skóry. Koktajl jest mieszaniną kwasu polimlekowego o działaniu regenerującym, krzemionki organicznej i intensywnie nawilżającego kwasu hialuronowego. Działanie odżywcze zapewnia dodatek witamin, oligoelementów, aminokwasów i kwasów nukleinowych. Efekt przynoszą trzy, cztery zabiegi w odstępie miesiąca. Koszt jednego - 1000 zł. Trzeba wziąć serię 3-4 zabiegów.