Z dziadkiem Władkiem na Jubilacie 2. Niezwykła sesja celebrytów z dziadkami [HISTORIE RODZINNE]

Panowie Marian i Władysław to ukochani dziadkowie - aktora Macieja Musiała i dziennikarza Piotra Kędzierskiego. Wnukowie zaprosili seniorów rodu do wspólnej sesji zdjęciowej do kalendarza Dżentelmeni - przy okazji zdradzili także kilka rodzinnych historii.

Pierwsze kroki

- Milo było - mówi z charakterystycznym miękkim "l" w miejscu "ł" Marian Markiewicz - dziadek Macieja Musiała po skończonej sesji zdjęciowej z wnukiem. Siwy pan wciąż ma błysk w oku, ze swadą opowiada i czule spogląda na wnuczka.

Jak wyznaje Maciej, to dziadkowi zawdzięcza naukę gry w szachy oraz fakt, że przyswoił kilka życiowych prawd.

Dla aktora kontakt ze starszym pokoleniem jest naturalnie lepszy niż z rodzicami, przeciwko którymi dzieci się buntują. Dziadkowie nie muszą ich wychowywać - teraz są od rozpieszczania i bycia pobłażliwymi. Dlatego pan Marian z równym entuzjazmem dawał się ogrywać w gry, za każdym razem udając bezkresne zaskoczenie.

Maciej Musiał z dziadkiem Marianem MarkiewiczemMaciej Musiał z dziadkiem Marianem Markiewiczem Fot. Instagram/Maciej Musiał Fot. Instagram/Maciej Musiał

Dla pana Mariana najważniejsze jest korzystanie z rozumu, poszukiwanie własnej drogi, upór i stawianie wszystkiego na jedną kartę. Maciej wylicza, że dziadek pokazał mu, co to charakter i etos. Do tej pory jeżdżą wspólnie samochodem i toczą ciekawe rozmowy.

 

Czułość, róże i krowie placki

Od razu rzuca się w oczy bliskość łącząca Piotra Kędzierskiego i jego dziadka - Władysława Morawskiego. Starszy pan wyznaje, że wnuk codziennie znajduje czas, żeby choć chwilę z nim porozmawiać lub go odwiedzić.

Piotr Kędzierski z dziadkiem Władysławem MorawskimPiotr Kędzierski z dziadkiem Władysławem Morawskim Fot. Robert Wolański Fot. Robert Wolański

Urocze są także opowieści z dzieciństwa Piotra Kędzierskiego. Wnuk wspólnie z dziadkiem wypuszczał się na rowerowe wycieczki na teren dzisiejszej siedziby telewizji TVN.

W młodości Kędzierskiego pasły się tam krowy. Panowie dzielnie przemierzając Warszawę na rowerze Jubilat 2 z bagażem w postaci wiaderka, saperki i piłki do gry dojeżdżali na Wiertniczą, gdzie dobrze się bawili.

Fot. Piotr Kędzierski i dziadek Władysław MorawskiFot. Piotr Kędzierski i dziadek Władysław Morawski Fot. Instagram/Piotr Kędzierski Fot. Instagram/Piotr Kędzierski

Łączyli jednak przyjemne z pożytecznym - po grze w piłkę zbierali krowie odchody do wiaderka, następnie transportowali je do przydomowego ogródka. Dzięki takiej suplementacji róże babci Wandy, pomidory i porzeczki rosły jak szalone.

 

Dziadek Władek często pojawia się na Istagramie Kędzierskiego. A to pozuje na fotelu w modnym salonie fryzjerskim, a to wspólnie z wnukiem i jego druhami przycina meczyk w telewizji, jedzą wspólnie sushi i celebrują kolejne urodziny.

Obydwu starszym panom życzymy zdrowia i wysokiej formy, a wnukom gratulujemy dziadków!