To nie sen! To ciasto zmienia kolor dzięki pomysłowej technice cukierniczej [WIDEO]

Ten bajeczny tort zmienia kolory jak kameleon i wyznacza nowe standardy. Od dziś stanie się noworocznym wyzwaniem dla każdego cukiernika amatora, który inspiracji do pieczenia szuka w internecie...

Tęczowe barwy tego bajecznego ciasta zmieniają się w zależności od tego, z której strony je oglądamy. To sześć przenikających się kolorów, które łączą się w kolejne odcienie.

Film z nagraniem został opublikowany na youtubowym kanale o nazwie

"CharlotteSometimes"

. Wideo szybko stało się hitem, a jego autora zalał wodospad pytań. Wszyscy chcieli wiedzieć, jak wykonano tak niezwykłą dekorację.

 

Jak to działa?

Tajemnicę wyjawili inni cukiernicy, którzy obejrzeli film. Okazało się, że zmieniające się kolory tortu to nie efekty specjalne, ale prawdziwa, a do tego jadalna dekoracja wykonana przy pomocy barwników i... aerografu.

Przed pomalowaniem ciasta tą techniką niezbędne jest wykonanie na nim dekoracji z wypukłym wzorem, z jak największą ilością krawędzi (w tym przypadku układały się w fale). Dekorację należy spryskiwać kolejno przy pomocy różnych kolorów pod odpowiednim kątem z różnych stron. Dzięki temu jedna strona wypukłych krawędzi będzie pomalowana na inny kolor niż ta druga.

Zobacz tutorial!

 

Podobną technikę wykorzystują artyści street artowi malując płaskie pręty ogrodzenia z dwóch stron. Dzięki temu, przechodząc obok, z dwóch stron ulicy, zobaczymy dwa różne obrazy.

Pictured Fences 1 from Mntl Gassi on Vimeo .

Więcej o: