Piersi, narządy płciowe, usta i szyja - to zaledwie połowa kobiecych stref erogennych. Gdzie szukać reszty?

Badania wskazują, że strefy erogenne kobiety zajmują aż 15 proc. powierzchni ciała, podczas gdy u mężczyzn stanowią zaledwie 3 proc. Wrażliwość stref erogennych kobiet ewoluuje, dlatego warto umieć je rozpoznawać i odkrywać. O tym, jak je odkryć opowiada ekspertka.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Gdy zapytać mężczyzn o kobiece strefy erogenne, najczęstsze odpowiedzi to: piersi, narządy płciowe, usta i być może szyja. Jak się okazuje, to nawet nie połowa miejsc wrażliwych na erotyczne pieszczoty.

Bardzo wrażliwymi miejscami na ciele kobiety są także skóra głowy, kark, płatki uszu, plecy między łopatkami, brzuch, szczególnie w okolicy pępka, pośladki, a nawet wewnętrzna strona dłoni i okolice kostek stóp.

Jak szukać miejsc wrażliwych na pieszczoty?

Szkoda, że nie widział o tym jeden z bohaterów serialu "Przyjaciele". W jednym z odcinków Monica i Rachel odkrywają przed kolegą siedem stref erogennych kobiet. To wrażliwe obszary ciała, których drażnienie skutkuje pobudzeniem seksualnym. Dla Chandlera wyznania dziewczyn były dość zaskakujące. Sama scena była pewnego rodzaju telewizyjnym przełomem. Za to kochamy "Przyjaciół"!

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

- Co istotne, odbiór wrażeń płynących ze stref erogennych to bardzo indywidualna kwestia. Dla jednej kobiety lizanie ucha to największa rozkosz i perwersja, a dla innej tortura. Dlatego tak ważne jest, by nie kochać się z partnerką "tak jak lubimy", a raczej postawić na otwartą komunikację i dowiadywanie się, co sprawia jej przyjemność. To może przecież zmieniać się z biegiem czasu. - mówi Anna Moderska, konsultantka erotyczna Toyparty, ekspertka współpracująca z marką gadżetów erotycznych Fun Factory .

Jak odkrywać kobiece strefy erogenne:

1) Za pomocą wibratora, który jest doskonały nie tylko do stymulowania strefy waginalnej, ale też do masowania piersi, uszu, karku czy pleców.

2) Rozmawiając, obserwując i słuchając. - Strefy erogenne kobiet mogą zmieniać się, w zależności od tego z jakim partnerem aktualnie jest, a nawet w jakim nastroju jest w danej chwili. Czy to się mężczyznom podoba czy nie, kobiety trzeba obserwować i słuchać w łóżku. Tylko tak w pełni się je zaspokoi - podpowiada ekspertka Fun Factory.

3) Poprzez niestandardowe zabawy (masaż świecą, piórkiem). To, o czym mężczyźni zapominają, to fakt, że kobiety mogą osiągać orgazm nie tylko przez penetrację, ale także przez odpowiednie pobudzenie stref erogennych. W pobudzeniu mogą pomóc niestandardowe zabawy z wykorzystaniem gadżetów czy kosmetyków erotycznych, które pozwalają odkrywać zupełnie nowe seksualne doznania i lepiej rozumieć kobiece ciało.

4) Za pomocą dotyku. Nie ma nic bardziej zmysłowego niż czuły dotyk - od delikatnego muskania, po masowanie, drapanie czy nawet szczypanie, kąsanie zębami, używanie ust i języka - a dla niektórych i klapsy! Dłonie i usta uważnego partnera to jeden z ważniejszych "narzędzi" poznawania ciała kobiety!

Zobacz wideo
Więcej o: