Niemal każda kobieta ma już własną skrzynkę z narzędziami. Z roku na rok rośnie zaangażowanie w prace remontowe

Kobiety coraz częściej wykonują domowe prace remontowe. W przeciągu ostatnich 5 lat wzrosło zaangażowanie co trzeciej z nich. Tym samym panie zasiliły stałe grono klienteli supermarketów budowlanych, ale dla otuchy, w 85% z nich nie wybiera się do nich bez osoby towarzyszącej.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Moda na majsterkowanie i tworzenie przedmiotów DIY trwa w najlepsze. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie sieci supermarketów budowlano-dekoracyjnych Bricomarché.

Własny śrubokręt i wiertarka

Okazuje się, że własna skrzynka narzędzi to w przypadku pań już standard. Pełnym zestawem narzędzi może pochwalić się aż 89% kobiet. Większość z nich najczęściej sięga po śrubokręt (79%), młotek (73%), klucz francuski (34%), wiertarka (30%) i piła do metalu albo drewna (28%). Do czego najczęściej się przydają?

Co potrafią kobiety?

Oprócz oczywistych umiejętności, takich jak wymiana żarówki czy przesadzanie kwiatów, większość ankietowanych deklarowała umiejętność usuwania drobnych usterek i wykonywania prac remontowych. Dla ponad 70% kobiet nie jest problemem udrożnienie rury czy pomalowanie ściany. Ponad 30% pań potrafi natomiast skręcić szafkę, wymienić uszczelkę i zamontować półkę.

<B>KROK 4: skręcanie.</B> Po wyschnięciu skrzynki należy ze sobą połączyć. Zestaw je tak, żeby stykały się dnami. Po bokach przykręć po dwie złączki i jeszcze trzy dodatkowo z tej strony, która ma być dnem stolika.KROK 4: skręcanie. Po wyschnięciu skrzynki należy ze sobą połączyć. Zestaw je tak, żeby stykały się dnami. Po bokach przykręć po dwie złączki i jeszcze trzy dodatkowo z tej strony, która ma być dnem stolika. majsterki.pl fot. majsterki.pl

Prace remontowe. Konieczność czy przywilej? Zmiana zaangażowania kobiet w wykonywanie drobnych prac remontowych jest spora. Do usuwania drobnych usterek i prac montażowych przyznaje się 37% więcej pań, niż jeszcze pięć lat temu. Co ciekawe, za zmianą wcale nie stoi konieczność wyręczania partnera. To raczej pochodna poprawy sytuacji materialnej, wynik przeprowadzki lub po prostu kwestia polubienia prac domowych.

Wiedza o remontach? Najczęściej z internetu Wiedzy na temat domowych prac remontowych kobiety szukają najczęściej nie u partnera, ale w sieci lub u znajomych. Mimo tej wiedzy, choć po narzędzia wybierają najczęściej udają się do supermarketów budowlanych, zakupów tych nie robią same. W 60% paniom towarzyszy partner lub inna osoba towarzysząca.

Zobacz wideo
Więcej o: