Tipsy dla kotów - mają chronić meble, ale czy twój zwierzak je polubi?

W wybranych klinikach weterynaryjnych dostępna jest nowa usługa pielęgnacyjna dla kotów. Chodzi o tipsy, które mają "zabezpieczyć" ostre pazury. Wszystko to w trosce o wygląd mebli, choć trzeba przyznać, że i koci "look" ma tu znaczenie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Sformułowanie "idę zrobić pazurki" nigdy nie będzie takie samo. Manicure jest już dostępny dla zwierząt. Nie chodzi tu tylko o przycinanie i piłowanie, ale o najprawdziwsze, winylowe tipsy. Takiej wątpliwej przyjemności mogą dostąpić jedynie koty.

 

Do wyboru, do koloru

To na ich ostre pazury zakładane są odpowiednio dobrane nakładki dostępne w kilku kolorach i czterech rozmiarach (XS, S,M i L - zależnie od wagi kota). Nałożone na pazury utrzymają się na nich około 6-8 tygodni za sprawą specjalnego kleju. Po tym czasie nakładki odpadają wraz ze wzrostem naturalnych pazurów kota.

Czy tipsy podobają się kotom?

Według producentów noszenie nakładek na pazurach nie jest bolesne czy uciążliwe. Nakładki ani używany do nich klej nie są toksyczne. Co z drapaniem? "Kot może drapać, nie pozbawia go to swoich normalnych zachowań." - czytamy w poście reklamującym nakładki, na facebookowym profilu Lecznicy Weterynaryjnej Wetlandia. Do manicure zwierzę przyzwyczaja się przez pierwszą godzinę.

Po co to wszystko?

Okazuje się, że tipsy dla kotów nie mają być kwestią urozmaicania wyglądu zwierzaków, ale pomocą w ochronie mebli i firanek przed drapaniem. Wciąż nieufnych może przekonać argument niektórych weterynarzy. Ci, zalecają nakładki, jako alternatywę dla kołnierzy albo opatrunków, stosowanych przy chorobach przebiegających ze świądem i przy ranach.

Zobacz też:

Zobacz wideo
Więcej o: