Amal nie jest tylko "żoną swojego męża". Jeden z niemieckich dzienników w końcu to zauważył

W Hollywood, kobiety bardzo często są jedynie pięknymi dodatkami do swoich sławnych mężów. Na szczęście twórcy pewnego programu zauważyli, że to nie musi być prawda.

Amal Clooney to znana prawniczka i specjalistka od praw człowieka. Niestety, dla większości tabloidów wciąż jest głównie "piękną żoną przystojnego aktora". Tymczasem sam George wielokrotnie podkreślał, że w ich małżeństwie, to jego partnerka jest tą zdolną i mądrą połówką.

Dziennikarze zaczynają jednak uznawać doświadczenie oraz pozycję Amal i nie traktować jej jak maskotki. W piątek 12 lutego prawniczka spotkała się z Angelą Merkel, by przedyskutować kryzys migracyjny związany z uchodźcami. Niemiecki dziennik telewizyjny Tagesschau opisał to zdarzenie w ten sposób: "Kanclerz Merkel spotkała się dziś z uznaną prawniczką Amal Clooney, by rozmawiać o kryzysie uchodźczym. Clooney przyszła w towarzystwie swojego męża, aktora."

Wprawdzie niektóre media (na przykład Daily Mail), przedstawiły to wydarzenie jako "spotkanie Angeli Merkel z Georgem Clooney'em, który przyprowadził swoją żonę", ale na szczęście takie relacje zdarzają się już coraz rzadziej!

Zobacz wideo
Więcej o: