Oscar dla Leo. Fala hejtu dla jego mamy. To stare rodzinne zdjęcie obrzydziło internautów

Fotografia z dzieciństwa Leonarda DiCaprio wzbudziła niemałą sensację wśród internautów. Zdjęcie pojawiło się na fanpage'u History In Pictures i wywołało lawinę komentarzy. Wszystko za sprawą matki popularnego aktora. Irmelin Indenbirken ma na nim... włosy pod pachami.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Na pierwszy rzut oka kontrowersyjna fotografia wygląda tak jak większość rodzinnych zdjęć. Uśmiechnięci rodzice trzymają małego chłopca na rękach. Dopiero po chwili nasz wzrok przenosi się na dość niecodzienny, z naszej perspektywy, szczegół. Matka aktora ma bujne włosy pod pachami.

Obrzydliwe! Niesmaczne! Straszne!

Internauci byli bezlitośni. W burzliwej dyskusji, która rozgorzała pod zdjęciem, ostro krytykowali nieogoloną pachę kobiety: - WTF, co to jest? To pod ramionami?; - To były lata 70., a nie rok 1400... Kobiety goliły wtedy pachy; To oczywiste, że rodzice byli hipisami; - Kobiety z włosami pod pachami są obrzydliwe!

Kobiety nic nie muszą

Pośród tysiąca obraźliwych epitetów pojawiły się też głosy broniące matki DiCaprio. Jak zauważyła jedna z internautek: - Kiedy zobaczyłam to zdjęcie pomyślałam "Wow, ten maluch dostał Oscara. Rodzice muszą być bardzo dumni". Nie pomyślałam "O Boże, jego mama nie goliła swoich pach w czasach, kiedy kobiety nie goliły swoich pach"

Wtórowały jej kolejne: - To jest śmieszne. Jestem częścią pokolenia, które chce "uwolnić sutki", ale wpada w panikę, kiedy kobiety mają włosy pod pachami; - Dlaczego jego mama miała się golić? Wszystkim kobietom rosną włosy pod pachami. To był inny czas. To było normalne. Kobiety nadal nie muszą się golić, uspokójcie się! Ona nie jest obrzydliwa.

Włosy pod pachami na czerwonych dywanach

Irmelin nie zareagowała i nie wzięła udziału w dyskusji. Warto wspomnieć, że nie jest ani pierwszą, ani ostatnią kobietą, która podjęła walkę ze tym stereotypem.

Szerokim echem odbiły się w mediach zdjęcia między innymi Julii Roberts, która w 1999 roku, na premierze "Notting Hill" eksponowała włosy pod pachami. Inne celebrytki także walczą z tabu zachodnich standardów urody. Choćby Miley Cyrus i Scout Willis bardzo często prezentują swoje owłosione pachy.

Julia Roberts, 1999Julia Roberts, 1999 Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Trafnym komentarzem, podsumowującym zamieszanie wywołane starą rodzinną fotografią z albumu Leonarda DiCaprio, wydają się być słowa internautki, która nie rozumie całego wzburzenia:

- Co kobieta powinna zrobić z owłosieniem to jest wyłącznie jej sprawa. Dla wielu z nas to przecież tylko włosy.

Zobacz wideo
Włosy pod kobiecymi pachami są
Więcej o: