Historia jednej fotografii: samolot do kraju, w którym kobiety nie mogą nawet prowadzić samochodu był pilotowany przez... trzy kobiety

Podróżujący do Arabii Saudyjskiej Henri Hemmerechts opublikował niezwykłe zdjęcie. Nieprzypadkowo zrobił to w Dzień Kobiet. Jego wpis został udostępniony już przez ponad 50 tys. osób. Dlaczego wzbudza takie emocje?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Henri Hemmerechts jest ekologiem, surferem i założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalnych Nurków. Podczas jednej ze służbowych podróży do Arabii Saudyjskiej udało mu się zajrzeć do kabiny pilotów.

Trzy pilotki

Jak wielkiego było jego zdziwienie, kiedy za kokpitem zobaczył trzy kobiety. Nie zdziwił go oczywiście fakt, że panie pracowały na stanowiskach zwykle piastowanych przez mężczyzn. Zaskoczyło go to, że pilotowały samolot lecący do Jeddah, w Arabii Saudyjskiej. Państwie, w którym kobietom nie wolno nawet założyć konta w banku, nie wspominając już nawet o prowadzeniu samochodu. Zapytał więc panie czy może zrobić im zdjęcie.

Trafny komentarz

Mężczyzna pod tą wyjątkową fotografią umieścił dosadny komentarz: - Samolot z Brunei wylądował wczoraj w Jeddah. Był pilotowany przez elitę muzułmańskich pilotek.

O ironio, samolot wyceniony na 200 milionów dolarów, z 300 pasażerami na pokładzie był pilotowany przez 3 kobiety. Leciał do kraju, w którym nie mogą one nawet prowadzić samochodu.

Niesamowity odzew

Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy: - To cudowne zobaczyć tylko kobiecą załogę!; - To pierwszy krok na długiej drodze do wolności; - Uwielbiam! Faktycznie, niesamowita ironia. Wśród pozytywnych komentarzy pojawiały się też głosy pełne nadziei:

- Zastanawiam się, kiedy świat nauczy się, że jesteśmy równe mężczyznom w wielu dziedzinach, musimy tylko spróbować.

Zobacz wideo

Mężczyzno, sprawdź swoją wiedzę o kobietach [QUIZ]

Haftki znajdziesz przy: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: