Romantycznie i... tanio. 4 najlepsze miasta na oświadczyny

Gdzie najlepiej paść przed ukochaną na kolana? Ostatnio bardzo modne są oświadczyny podczas wspólnych wakacji. Pamiętajcie, Paryż to nie jedyne romantyczne miasto na świecie! Oto cztery oryginalne i romantyczne miejsca, które nie zrujnują waszego budżetu, a zapewnią wam niesamowite wspomnienia.

Oświadczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Panie liczą na chwile romantycznych uniesień i oczywiście drogi pierścionek. Panowie, nieco przejęci, chcą po prostu usłyszeć "tak". Ona ma zapamiętać to do końca życia, on lepiej, żeby nie poszedł z torbami. W końcu musi jeszcze kupić wspomniany pierścionek. Gdzie więc udać się w tę wyjątkową podróż?

Grecja, KosGrecja, Kos fot. flikr.com, Olli Virtanen (CC BY-NC 2.0) fot. flikr.com, Olli Virtanen (CC BY-NC 2.0)

Kos leży na Morzu Egejskim, niedaleko wybrzeży Turcji. Mimo to nie odczuwa się tutaj wpływów kultury tureckiej. Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie. Według legendy urodził się tu Hipokrates.

Kos to nie tylko wyspa przesiąknięta historią, lecz także niezwykle kameralne, urokliwie i romantyczne miejsce dla wszystkich zakochanych. Można tu odpocząć w niewielkich hotelikach, spacerować o zachodzie słońca i imprezować. Jest to jedna z tańszych miejscówek w Grecji. Idealna na tygodniowy wyjazd, podczas którego podejmie się decyzje na całe życie.

BudapesztBudapeszt fot. flikr.com, Moyan Brenn (CC BY 2.0) fot. flikr.com, Moyan Brenn (CC BY 2.0)

Stolica Węgier uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Europie. Liczne zabytki położone nad Dunajem nadają mu podniosłego charakteru. Niewiele osób wie, że znajdują się tutaj także kąpieliska termalne.

Dzięki temu można połączyć aktywne zwiedzanie miasta z przyjemnym wypoczynkiem. Oświadczyny w taki miejscu z pewnością będą romantyczne i bardzo oryginalne. Wyjazd na Węgry nie nadszarpnie też budżetu. Można wybrać się tam samochodem lub samolotem.

PragaPraga fot. flikr.com, fot. flikr.com, Moyan Brenn (CC BY 2.0)

Zakochani w Pradze będą mieli, co robić! Wzgórze Petrin z wieżą widokową porównywalne do wieży Eiffla, słynny most Karola... To wręcz wymarzone miejsce na oświadczyny. Według legendy zakochani muszą zawiesić kłódkę na moście, a kluczyk wrzucić do rzeki. To zapewni im wieczną miłość.

GdańskGdańsk fot. flikr.com, (CC BY-ND 2.0) Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland fot. flikr.com, (CC BY-ND 2.0) Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Romantycznych miejsc nie brakuje też w Polsce. Według internautów przoduje pod tym względem Trójmiasto. W Sopocie można oświadczyć się na Monciaku lub na molo, w Gdańsku na starówce w towarzystwie Neptuna, a w Gdyni na orłowskim klifie.

Oczywiście równie romantycznie będzie nad samym morzem! Można na przykład przygotować piknik na plaży i schować pierścionek w ulubionym ciastku ukochanej. Będzie jak w komedii romantycznej!