Jajka na Wielkanoc muszą być. Te zrobią furorę na świątecznym stole

Święta bez jajek się nie liczą. Jajka muszą znaleźć się na stole w każdej postaci - kolorowych pisanek, przystawek i dań głównych. Jak je przyrządzić, żeby nawet najbardziej wybredni członkowie rodziny byli zadowoleni? Mamy coś dla tadków-niejadków, ceniących tradycje babć i wymagających teściowych.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

(Nie tylko) dla laików

Zacznijmy od podstaw. Zanim przystąpisz do kulinarnych eksperymentów i oczarujesz rodzinę swoimi nowymi umiejętnościami, upewnij się, że wiesz, jak rozpoznać... ugotowane jajko! Myślisz, że to takie oczywiste?

Zrzędliwa ciotka i tak będzie miała powody do narzekania. Nie dostarczaj jej nowych. Lepiej, żeby przy świątecznym stole nie okazało się, że połowa dań jest surowa.

Jajko ugotowane uwielbia... tańczyć! Po wyjęciu z wody zakręć nim na blacie kuchennym i sprawdź czy lubi kręcić piruety.

Zobacz wideo

Cały przepis znajdziesz tutaj

Dla kilkulatków i niejadków

Dorośli domownicy i goście zjedzą wszystko. Choćby dlatego, żeby nie sprawić ci przykrości. Trudności pojawią się, kiedy do stołu zasiądą najmłodsi. To im się nie podoba, to jest niesmaczne, a tamto brzydkie. Mamy na to sposób. Oczaruj dzieci Minionkami!

Kiedy maluchy zobaczą je w wielkanocnym koszyczku, szybko się ich nie pozbędziesz. Przygotuj się na zabawy między talerzami. To będzie większa atrakcja nawet od śmigusa-dyngusa!

Zobacz wideo

Cały przepis znajdziesz tutaj

Dla wielbicieli tradycji

Nigdy nie ozdabiałeś pisanek, zawsze kupowałeś gotowe albo robiła to twoja babcia. Chcesz się jej przypodobać? Tym razem wyręcz ją z tego obowiązku. Ona i tak ma co robić w kuchni przed świętami. Oczaruj babcię własnoręcznie ufarbowanymi jajkami. Wykorzystaj naturalne składniki - łupiny cebuli, które zostaną po sałatce jarzynowej.

Zobacz wideo

Cały przepis znajdziesz tutaj

Kiedy farbowanie za pomocą obierek z cebuli będziesz mieć w małym palcu, możesz pogłębić swoje umiejętności. Rodzina, z babcią na czele, będzie w szoku, kiedy dowie się, że te intensywnie niebieskie jajka farbowałeś czerwoną kapustą!

Zobacz wideo

Cały przepis znajdziesz tutaj

Dla chcących przypodobać się teściowej

Babcię z pewnością oczarujesz własnoręcznie ufarbowanymi pisankami. Jednak jest jedna osoba w rodzinie, dla której nawet to będzie za mało. Teściowa. Niby się lubicie, niby się do siebie uśmiechacie, ale nie zawsze słyszysz ciepłe słowa, kiedy próbuje twoich dań.

Doskonale wiesz, że kiedy podasz jej jajka z majonezem nie zapunktujesz. Chcesz, żeby zaniemówiła z wrażenia? Zaserwuj jej jajka w burakach faszerowane awokado! Brzmi wykwitnie, prawda?

Wesołych Świąt!

Zobacz wideo

Cały przepis znajdziesz tutaj

Więcej o: