Obecnie wiele osób decyduje się na przyjęcia komunijne w restauracjach. Takie rozwiązanie wydaje się oszczędnością czasu i energii. Jednak tradycyjna opcja, czyli komunia w domu, nadal cieszy się dużą popularnością. W trakcie przygotowania przyjęcia sami tworzymy menu komunijne i decydujemy o tym, jak będzie udekorowany stół. We własnym domu czujemy się zazwyczaj bardziej swobodnie niż w restauracjach. Poza tym mamy większą szansę na stworzenie rodzinnej atmosfery.
Przy dobrej organizacji komunia w domu może okazać się tańszym rozwiązaniem niż przyjęcie w lokalu. Wcześniej musimy jednak zdecydować, gdzie najbardziej opłaci się zrobienie dużych zakupów. Ważnym aspektem jest także czas przygotowań. Komunia w domu to dosyć czasochłonne zadanie, jednak nie możemy zapominać o tym, że to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka. Warto więc się postarać. Przeciętnie przygotowania zajmują około 2 dni. Aby pod koniec nie było zbyt nerwowo, najlepiej rozpocząć je już w piątek.
Stworzenie menu komunijnego to dosyć trudne zadanie. Musimy wybrać dania, które przypadną do gustu wszystkim gościom – zarówno tym starszym, jak i młodszym. Z jednej strony nie może być zbyt ekstrawagancko, z drugiej nie powinniśmy decydować się na banalne rozwiązania kulinarne.
Jakich dań nie może zabraknąć w menu komunijnym? Poznaj kilka ciekawych przepisów, które mogą okazać się pomocne w trakcie przygotowania przyjęcia.
Kolejny krokiem w trakcie organizacji przyjęcia jest przygotowanie odpowiednich dekoracji. Warto zagospodarować na to trochę więcej czasu – to może być naprawdę przyjemne zadanie, w którym popiszemy się kreatywnością.
Jeśli chcemy, aby stół komunijny był jak najbardziej elegancki i odświętny, możemy zdecydować się na bardzo tradycyjne dekoracje. W takim przypadku zazwyczaj królują jasne barwy. W sklepach znajdziemy specjalne serwetki, podkładki pod dania i talerze, a także obrusy, które są przeznaczone tylko na przyjęcia komunijne. Dzięki takim dodatkom stół zostanie udekorowany zgodnie z charakterem uroczystości.
Nie stanie się jednak nic złego, jeśli trochę odstąpimy od tradycyjnych reguł. Przede wszystkim na komunijnym stole nie wszystko musi być białe. Możemy włączyć do dekoracji także inne barwy. Ze względu na charakter uroczystości nie powinno być to jednak zbyt ekstrawaganckie połączenie kolorów. Niektórzy różnicują je nawet ze względu na płeć dziecka! Na stołach dziewczynek często pojawiają się delikatne odcienie różu, a na stołach chłopców barwy niebieskie.
Niezależnie od tego, na jaką opcję dekoracyjną się zdecydujemy nie możemy zapominać, że zastawa stołowa powinna być jak najlepszej jakości. Innym elementem, o który powinniśmy szczególnie zadbać są kwiaty. Na komunijnych stołach szczególną popularnością cieszą się stokrotki i rumianki. Najlepiej jest przygotować z nich niewielkie bukiety.
To także może cię zainteresować:
Strój na pierwszą komunię. 7 porad, jak się NIE ubierać. Uwaga zwłaszcza na numer pięć
Fryzury na komunię - sprawdź najmodniejsze propozycje