Komunia w domu - menu komunijne. Jak powinien wyglądać stół komunijny?

Komunia w domu to duża ilość pracy i spore zamieszanie. Jednak nigdzie w trakcie przyjęcia nie będziemy czuli się tak swobodnie jak u siebie. Poza tym to my decydujemy o tym, jak będzie wyglądał komunijny stół i z czego będzie składało się menu. Dowiedz się, dlaczego warto zorganizować przyjęcie w domu i jakie dania zachwycą gości.

Komunia w domu – czy to dobry pomysł?

Obecnie wiele osób decyduje się na przyjęcia komunijne w restauracjach. Takie rozwiązanie wydaje się oszczędnością czasu i energii. Jednak tradycyjna opcja, czyli komunia w domu, nadal cieszy się dużą popularnością. W trakcie przygotowania  przyjęcia sami tworzymy menu komunijne i decydujemy o tym, jak będzie udekorowany stół. We własnym domu czujemy się zazwyczaj bardziej swobodnie niż w restauracjach. Poza tym mamy większą szansę na stworzenie rodzinnej atmosfery.

Przy dobrej organizacji komunia w domu może okazać się tańszym rozwiązaniem niż przyjęcie w lokalu. Wcześniej musimy jednak zdecydować, gdzie najbardziej opłaci się zrobienie dużych zakupów. Ważnym aspektem jest także czas przygotowań. Komunia w domu to dosyć czasochłonne zadanie, jednak nie możemy zapominać o tym, że to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka. Warto więc się postarać. Przeciętnie przygotowania zajmują około 2 dni. Aby pod koniec nie było zbyt nerwowo, najlepiej rozpocząć je już w piątek.

Menu komunijne. Poznaj ciekawe przepisy

Stworzenie menu komunijnego to dosyć trudne zadanie. Musimy wybrać dania, które przypadną do gustu wszystkim gościom – zarówno tym starszym, jak i młodszym. Z jednej strony nie może być zbyt ekstrawagancko, z drugiej nie powinniśmy decydować się na banalne rozwiązania kulinarne.

Jakich dań nie może zabraknąć w menu komunijnym? Poznaj kilka ciekawych przepisów, które mogą okazać się pomocne w trakcie przygotowania przyjęcia.

  • Tort komunijny to obowiązkowy element każdego przyjęcia komunijnego. Zgodnie z tradycją powinien być biały. Tu znajdziesz doskonały przepis na tort wiśniowy.

  • Na stole komunijnym nie może zabraknąć drobnych przekąsek. Mogą to być na przykład pyszne paszteciki roladka z awokado. Zobacz przepis na to danie.

  • Danie główne to ten element komunijnego stołu, który często przysparza wiele kłopotów. Co zrobić, aby nie było zbyt banalnie, a jednocześnie wszystkim smakowało? Poznaj przepis na pieczeń wieprzową.

  • W trakcie przygotowań nie możemy zapomnieć o daniach na słodko. Poznaj łatwy i szybki przepis na przepyszny deser:

Jak powinien wyglądać stół komunijny?

Kolejny krokiem w trakcie organizacji przyjęcia jest przygotowanie odpowiednich dekoracji. Warto zagospodarować na to trochę więcej czasu – to może być naprawdę przyjemne zadanie, w którym popiszemy się kreatywnością.

Jeśli chcemy, aby stół komunijny był jak najbardziej elegancki i odświętny, możemy zdecydować się na bardzo tradycyjne dekoracje. W takim przypadku zazwyczaj królują jasne barwy. W sklepach znajdziemy specjalne serwetki, podkładki pod dania i talerze, a także obrusy, które są przeznaczone tylko na przyjęcia komunijne. Dzięki takim dodatkom stół zostanie udekorowany zgodnie z charakterem uroczystości.

Nie stanie się jednak nic złego, jeśli trochę odstąpimy od tradycyjnych reguł. Przede wszystkim na komunijnym stole nie wszystko musi być białe. Możemy włączyć do dekoracji także inne barwy. Ze względu na charakter uroczystości nie powinno być to jednak zbyt ekstrawaganckie połączenie kolorów. Niektórzy różnicują je nawet ze względu na płeć dziecka! Na stołach dziewczynek często pojawiają się delikatne odcienie różu, a na stołach chłopców barwy niebieskie.

Niezależnie od tego, na jaką opcję dekoracyjną się zdecydujemy nie możemy zapominać, że zastawa stołowa powinna być jak najlepszej jakości. Innym elementem, o który powinniśmy szczególnie zadbać są kwiaty. Na komunijnych stołach szczególną popularnością cieszą się stokrotki i rumianki. Najlepiej jest przygotować z nich niewielkie bukiety.

To także może cię zainteresować:

Strój na pierwszą komunię. 7 porad, jak się NIE ubierać. Uwaga zwłaszcza na numer pięć

Fryzury na komunię - sprawdź najmodniejsze propozycje

Poznaj sukienki dla dziewczynek na Avanti24.pl!

Sprawdź obuwie dziewczęce na Avanti24.pl!

Więcej o: