Przed - szara myszka, po - królowa. Niesamowite metamorfozy stylisty zza wschodniej granicy [ZDJĘCIA]

Dlaczego niektórzy ludzie tak bardzo szkodzą swojemu wyglądowi? Topią się w zbyt luźnych ubraniach, noszą źle dobrane oprawki okularów, niepodkreślające urody fryzury i makijaże? O co chodzi? Wystarczy poprawić kilka elementów, a całość nabiera zupełnie nowej jakości. Zresztą zobaczcie sami.

Każda kobieta może być królową, a mężczyzna księciem - z takiego założenia wychodzi stylista Konstantin Bogomolov. Rosjanin ma sieć szkół "Bogomolov Image School" na Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii, Kazachstanie i Rosji. Swoich studentów uczy, jak stylizować i odmieniać wygląd ludzi. Pierwsze dokonania uczniów Bogomolova pokazane na stronie internetowej akademii sięgają 1999 roku i zabierają nas w nostalgiczną podróż do mody owych czasów.

Metamorfozy zza wschodniej granicyMetamorfozy zza wschodniej granicy Fot. Bogomolov Image School Ukraine Fot. Bogomolov Image School

Kolejne metamorfozy - aż po te z 2015 roku to dokumentacja nie tylko umiejętności absolwentów, ale także trendów w modzie, fryzjerstwie i makijażu. Przy okazji można się także pokusić o zbiorczą i mocno upraszczającą analizę ludzkich tendencji do szkodzenia własnemu wyglądowi.

Zobacz wszystkie metamorfozy [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Bo któż by się domyślił, że Andina (l. 63) ma wspaniałe szczupłe nogi skoro chowa je w szerokich spodniach, dodatkowo zakrywając za dużym żakietem. Albo, że Inna (l. 35) ma talię osy, skoro dodaje sobie w tym miejscu centymetrów za luźnym swetrem.

F.F. YurisZaleskisSur Fot. Bogomolov Image School

Wygląda na to, że część z nas - przynajmniej ta pokazana na zdjęciach z metamorfoz - lubi się postarzać i dodawać sobie powagi. Można tak jak Irina (stylizacja z szalonego roku 1999) mieć 35 lat, ale stylizować się na pierwszą damę po pięćdziesiątce.

Metamorfozy zza wschodniej granicyMetamorfozy zza wschodniej granicy Fot. Bogomolov Image School Ukraine Fot. Bogomolov Image School Ukraine

I tak, tak, znamy doskonale wasze zdanie na temat urody wnętrza mającej większe znaczenie niż powłoka cielesna. Zazwyczaj jednak wytuszowane rzęsy i dobre cięcie nie prowadzą do społecznej alienacji ani ostracyzmu.

F.F. Poliak Fot. Bogomolov Image School Ukraine

Konstantin Bogomolov uczy swoich studentów dopasowywania wyglądu klientów do ich stylu życia i profesji. Wierzy, że przy odrobinie wysiłku i zrozumienia każdy może wyglądać lepiej - od księgowej po emerytkę. Krytycy zarzucają, że można doszukać się w metamorfozach pewnych powtarzalnych wzorców: lansowanie czerni (klasa i klasyka) oraz beżu (snobistyczna) oraz przyciemnianie oryginalnie jasnych i rozjaśnianie początkowo ciemnych włosów. Być może, ale efekt i tak robi wrażenie, a gust - o ile nic się nie zmieniło - wciąż pozostaje kwestią indywidualną.

Zobacz wszystkie metamorfozy [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Więcej o: