Ta reklama to naprawdę piękny hołd dla naszych mam. Wzruszyła już 9 milionów ludzi

Dzień Matki tuż-tuż. Okres ten wykorzystują specjaliści od marketingu. Już na początku maja jesteśmy zasypywani reklamami odwołującymi się do naszych relacji rodzinnych. Spot "Dziękuję ci, mamo" nie jest więc wyjątkowy, powinien przejść bez echa. A jednak widziało go już ponad 9 milionów osób!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Spot reklamowy firmy Procter&Gamble bije rekordy popularności w internecie. Tylko na oficjalnym kanale marki na YouTubie został wyświetlony przez prawie 10 milionów osób. Dlaczego? W tym roku pojawił się w internecie jako jeden z pierwszych traktujących o Dniu Matki spotów. Poza tym wzrusza, naprawdę wzrusza do łez.

 

Dziękuję ci, mamo!

Ten wyciskacz łez jest kontynuacją filmików z ubiegłych lat. Od lat Procter&Gamble zaprasza do współpracy sportowców, którzy dziękują swoim mamom za lata wsparcia i poświęceń.

Reklamę rozpoczynają urywki z dzieciństwa poszczególnych sportowców. Jedna z bohaterek wspomina tornado, inna wypadek samochodowy. Nie zawsze są to tak dramatyczne zdarzenia. Jeden z bohaterów zaciął się w windzie, inny zdenerwował się podczas lotu samolotem.

Spot reklamowySpot reklamowy fot. screen youtube.com/P&G (Procter & Gamble) fot. screen youtube.com/P&G (Procter & Gamble)

Mama zawsze obok

Podczas wszystkich tych traumatycznych, z punktu widzenia małego dziecka, zdarzeń towarzyszyła im mama. Od najmłodszych lat jest dla nich oaza spokoju, która uspokaja ich w trudnych chwilach.

Te wspomnienia z dzieciństwa wracają do sportowców podczas ważnych, trudnych sytuacji w dorosłym życiu: zawodów, konfliktów z trenerami czy porażek na oczach kibiców. Słowa matki - "Dasz radę", "Wszystko będzie w porządku", "Nic się nie stało" - niosą im otuchę i dają siłę, żeby walczyć.

Spot reklamowy Dziękuję ci, MamoSpot reklamowy Dziękuję ci, Mamo fot. screen youtube.com/P&G (Procter & Gamble) fot. screen youtube.com/P&G (Procter & Gamble)

Wspólny sukces

To dzięki pewności siebie zaszczepionej przez matki pokonują przeszkody i osiągają kolejne sukcesy. To matki wierzył w nich od samego początku. I to one towarzyszą im podczas wszystkich ważnych sytuacji w życiu - siedzą na trybunach podczas zawodów i odbierają telefon w chwilach największego zwątpienia. Sukces dzieci to sukces matek.

Spot niesie za sobą jasne przesłanie - matki stoją za każdym naszym sukcesem. Gdyby nie ich miłość, wsparcie, doświadczenie czy codzienne podnoszenie na duchu, nie bylibyśmy tymi samymi osobami, którymi jesteśmy dziś. Zawdzięczamy im wszystko.

Zobacz wideo
Więcej o: