Zakrwawione, stopy jak z horroru. To jedno zdjęcie pokazuje, jak wymagająca jest praca kelnerki

Prawie każdy zawód ma swój ustalony dress code. Bywa mniej lub bardziej restrykcyjny, ale problemy zaczynają się, kiedy wymagany strój zagraża zdrowiu pracownika.

Buty na obcasie są dla niektórych swoistym symbolem kobiecości. Sprawiają, że nogi wydają się dłuższe a ciało wygląda szczuplej. Z drugiej strony, nie są wygodne i nie każda kobieta je lubi. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których wybór nie istnieje. Wielu pracodawców wymaga noszenia szpilek każdego dnia, nawet jeśli praca składa się głównie ze stania.

Pewna Kanadyjka zwróciła uwagę na ten problem, publikując zdjęcie swojej koleżanki pracującej w restauracji. Po całej zmianie spędzonej w butach na obcasach, kelnerka straciła paznokieć, a jej stopy były tak obtarte, że skarpetki przesiąknęły krwią.

Nicola Gavins napisała, że restauracja Joey Restaurants , w której pracuje jej koleżanka, bezwzględnie wymaga od swoich pracownic butów na obcasie. Jedynym wyjątkiem są poważne przeciwwskazania medyczne. Jak się okazało, stan, w którym znajdowały się stopy kelnerki, nie kwalifikował się do zwolnienia ze szpilek. Dziewczyna dostała polecenie założenia butów na wysokim obcasie również następnego dnia.

Dziewczyna zwróciła uwagę na seksistowski charakter zasad panujących w kanadyjskiej restauracji. Oprócz noszenia szpilek, pracownice zmuszone są do kupienia całego uniformu kosztującego 30 dolarów. Mężczyzn obowiązuje zwykły, czarny strój, który może składać się z ich własnych ubrań.

Takie problemy dotyczą o wiele większej liczby zawodów, nie tylko kelnerki. Czy pracodawca ma prawo wymagać od swoich pracowników takiego stroju, który utrudnia im pracę lub nawet zagraża ich zdrowiu?

Zobacz wideo
Czy pracodawca pownien narzucać pracownikom strój?
Więcej o: