Prezent na Dzień Matki 2016. Co podarować mamie?

Dzień Matki 2016 zbliża się wielkimi krokami - 26 maja to już w najbliższy czwartek! Jaki jest idealny prezent na Dzień Matki? Podpowiadamy.

Prezent na Dzień Matki to coś, czego wiele osób poszukuje na ostatnią chwilę. Warto pamiętać, że w tym roku w Dzień Matki wypada także Boże Ciało, a więc 26 maja jest dniem wolnym od pracy. Jeśli chcesz coś podarować mamie, lepiej zadbaj o to wcześniej, w czwartek większość sklepów będzie zamkniętych.

Prezent na Dzień Matki dla kreatywnych

Chociaż czasy przedszkola masz już dawno za sobą, prezent wykonany własnoręcznie, zawsze będzie cieszył. Nie musisz robić laurki (chociaż mama na pewno się ucieszy), spróbuj stworzyć np. ozdobny świecznik.

Prosto ze sklepowej półki

Nie lubisz tworzyć, wolisz po prostu coś kupić? Prezent na Dzień Matki na pewno znajdziesz w drogerii. Najczęściej wybierane podarunki to kremy, balsamy i perfumy. Jeśli twoja mama lubi długie i aromatyczne kąpiele, może zaopatrz ją w kule - najlepiej te wykonane z naturalnych składników, np. takie, w których znajdziemy różne oleje albo mleko.

Kosmetyki (kolorowe i pielęgnacyjne) to nie wszystko. Prezentem, który zawsze się sprawdza, jest książka. Możesz sięgnąć po nowość na rynku, po dzieło ulubionego autora twojej mamy, biografię osoby, którą podziwia. A może dobrym prezentem na Dzień Matki będzie poradnik, który pomoże uporać się z różnymi problemami (nie mówimy tu jedynie np. o stresie, ale i o tym, kiedy jakie rośliny sadzić na działce).

Prezent na Dzień Matki dopasowany do potrzeb

Na pewno doskonale znasz swoją mamę, wiesz, czym się interesuje, co lubi. Może zaczęła właśnie robić dywany ze sznurka i brakuje jej materiałów albo zapisała się na kurs fotograficzny i przydałby się jej statyw? Od dawna marzy o wzorzystej chuście, zgubiła ulubioną bransoletkę... Na pewno jest coś takiego, co przydałoby się mamie. Mówią, że praktyczne prezenty nie są dobre dla wszystkich, ale nie chodzi tu o to, aby kupować mamie patelnię grillową.

Vouchery, czyli wykorzystaj na co chcesz

Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Matki (i wiele innych okazji) są wszelkiego rodzaju vouchery. Mogą to być bony podarunkowe do księgarni, kosmetyczki, sklepu, w którym mama często robi zakupy. Sama wybierze to, co jej się najbardziej przyda, taki prezent na pewno przypadnie jej do gustu.

Wspólne chwile

Jesteś ciągle w biegu, nie masz czasu, aby na spokojnie pobyć ze swoją mamą, porozmawiać o wszystkim i o niczym? Dzień Matki może być doskonałym momentem, aby nadrobić zaległości. W tym roku to dzień wolny od pracy, tego dnia raczej nie pójdziecie na wspólny masaż albo do kosmetyczki, bo tego typu miejsca (w większości) będą zamknięte, ale możecie wybrać się do kina lub teatru. Warto sprawdzić repertuar, w wielu miejscach odbywają się specjalne pokazy z okazji Dnia Matki. A gdy już obejrzycie coś wspólnie, możecie wybrać się na kawę albo na spacer i spokojnie porozmawiać, nigdzie się nie spiesząc. Wspólnie spędzony czas może się okazać najcenniejszym prezentem z okazji Dnia Matki.

Więcej o: