Jest dobrze urodzony, piękny i to nie książę z bajki tylko... koń [ZDJĘCIA]

Ogier o wzniosłym imieniu Fryderyk Wielki wzbudza podziw na całym świecie. Nie chodzi o jego wartość rynkową czy o zdobyte nagrody. Ten koń otrzymał miano najpiękniejszego wierzchowca na świecie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Fryderyk jest koniem fryzyjskim (rasa koni zimnokrwistych, pochodząca z historycznej krainy Fryzji, dzisiejszej Holandii), na co dzień mieszkającym w USA. Swoje imię otrzymał po XVIII-wiecznym władcy Prus.

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zachwyt nad Fryderykiem jest w pełni uzasadniony. Koń karej maści jest wspaniale zbudowany i niespotykanie fotogeniczny. Z każdym, najmniejszym nawet ruchem, możemy podziwiać jego muskulaturę. Posiada grzywę, która faluje w rytm galopu. Fryderyk zdobył serca rzeszy fanów, których oczarował swoim pięknym umaszczeniem, długim ogonem i lśniącą grzywą. Internauci są nim zachwyceni: "Fryderyk jest najpiękniejszym koniem, jakiego w życiu widziałem. Tylko Bóg mógł stworzyć tak cudowne stworzenie. Ten koń zapiera dech w piersiach", "Jego grzywa jest niesamowita". Niektórzy wręcz okazywali Fryderykowi uwielbienie: "Nigdy nie będzie piękniejszego konia na świecie, to zwierzę jest po prostu seksowne! Chciałabym móc dotknąć jego łba, poczuć jego zapach", "Mogę oglądać go godzinami". Zapierająca dech w piersiach grzywa Fryderyka oraz jego fotogeniczność zostały porównane przez Boredom Therapy do romantycznego bohatera. Zachodni portal Daily Mail natomiast zestawił zdjęcie Fryderyka ze znanym w latach 80. włoskim modelem i aktorem

Fabiem Lanzonim

. Piękny ogier wzbudza tak ogromne zainteresowanie, że posiada własny

fanpage na Facebooku

. Polubiło go już kilkanaście tysięcy osób!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Fryderyk Wielki doczekał się także potomka. Źrebak nazywa się Vaughn, ma 9 miesięcy i wygląda równie zjawiskowo jak ojciec.

Zobacz wideo
Czym urzekł cię Fryderyk?
Więcej o: