Tej dziewczynce nikt nie dawał szans. Ale dwa lata później... trudno uwierzyć w to, jak wygląda

Roona Begum urodziła się w małej wiosce w Indiach z poważną chorobą - wodogłowiem. Jedynym ratunkiem były dla niej kosztowne operacje, na które rodzice nie mieli pieniędzy.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Był kwiecień 2013 roku. Fotograf Arindam Dey wędrował przez wioskę Tripura w północno-wschodniej części Indii. Tam poznał 18-miesięczną Roonę Begum, która chorowała na wodogłowie. Jej głowa była trzy razy większa niż u zdrowego dziecka w jej wieku. Tylko drogie operacje w prywatnej klinice mogły ją uratować. Rodziców dziecka nie było na nie stać.

Arindam postanowił pomóc rodzinie. Zrobił zdjęcia Roony, rozesłał do różnych gazet i serwisów internetowych. Dzięki zaangażowaniu fotografa udało się zebrać ponad 60 tysięcy dolarów i Roona mogła przejść leczenie. Zabiegi polegały na usunięciu płynu z mózgu. Po 10 operacjach obwód jej głowy zmniejszył się z 94 do 58 centymetrów.

Historię indyjskiej dziewczynki śledzą ludzie z całego świata. Ma swoją oficjalną stronę internetową i fanpage na Facebooku . Leczenie trwa nadal. Rodzice mają nadzieję, że pewnego dnia mała pójdzie do szkoły i będzie prowadziła normalne życie.

Dałyśmy naszym piłkarzom fryzury słynnych Orłów Górskiego. Jak wyglądają? FANTASTYCZNIE!

Zobacz wideo
Więcej o: