Wycieczka z dzieckiem - czym się kierować w wyborze najlepszego hotelu

Rodzinne wakacje to czas, kiedy wszyscy członkowie - zarówno mali jak i duzi mogą odpocząć oraz spędzić wspólnie czas. Zwłaszcza, że często brak nam na to czasu w ciągu roku. Jeżeli planujesz wyjazd z dzieckiem, pamiętaj o kilku aspektach.

O czym pamiętać wybierając hotel na wakacje z dzieckiem?

Szukając najlepszego hotelu na urlop z dziećmi, musisz pamiętać o tym, by zaspokoić potrzeby wszystkich członków rodziny. Dzieci podczas wakacji chcą się świetnie bawić, rodzice - odpocząć. Bez względu na kierunek wycieczki, szukaj hoteli, które nie są położone w pobliżu ruchliwych ulic czy miejscowości typowo imprezowych, nastawionych na młodych ludzi, szukających hucznych zabaw do rana. Warto by hotel był położony na płaskim terenie, zwłaszcza jeśli dziecko jest bardzo małe. Dużym plusem będzie też położenie blisko plaży - dzięki temu nie będziecie musieli iść z parawanem, leżakiem, parasolką, zabawkami itp. przez kilka ulic. Warto wziąć też pod uwagę to, czy hotel komponuje specjalne menu dla dzieci, co z pewnością będzie ważne jeśli nasza pociecha jest niejadkiem.

Animacje - najlepsza zabawa dla maluchów

Dla maluchów jedną z ważniejszych rzeczy podczas wakacji jest dobra zabawa. Warto by hotel gwarantował animacje dla najmłodszych , dzięki czemu dzieci będą bawić się pod opieką, a rodzice będą mieć chwilę dla siebie. Niektóre biura podróży gwarantują polskich animatorów i kontrolują jakość zabaw dla najmłodszych, dzięki czemu macie gwarancję, że maluch będzie pod okiem specjalisty spędzał czas bezpiecznie i świetnie się bawiąc. Dobrym przykładem takiej usługi jest Figloklub biura Rainbow. Warto by hotel miał też dostosowany do potrzeb najmłodszych basen czy plac zabaw.

Najlepsze kierunki na wakacje 2016 dla rodzin z dziećmi

Wśród polecanych kierunków na rodzinne wakacje są te, które gwarantują zarówno dobrą pogodą, jak i bezpieczeństwo. Młodsze dzieci gorzej znoszą duże upały, dlatego nie polecamy np. wycieczki do Egiptu, na zwiedzanie piramid. Na to przyjdzie jeszcze czas, gdy maluch podrośnie. Najpopularniejszymi wyborami są Chorwacja, Bułgaria i Czarnogóra . Również Hiszpania i wyspy greckie cieszą się rosnącą popularnością, a to z powodu coraz większej ilości ofert skierowanych do rodzin z dziećmi. Nie bez znaczenia jest też kwestia ceny, ponieważ wakacje całą rodziną mogą wiązać się ze sporym wydatkiem. Na szczęście część biur podróży proponuje specjalne zniżki i rabaty dla rodzin z dziećmi, a często maluch do 12 roku życia jedzie za darmo lub po bardzo okazyjnej cenie.

Źródło: Biuro podróży Rainbow