Chcesz mieć płaski brzuch? To jedz pączki. O co chodzi?

Piękna figura to przede wszystkim kwestia odpowiedniej diety. A ta dziewczyna chwali się, że codziennie zjada porcje pączków albo ciastek, lubi nutellę, a najbardziej smakuje jej... pizza. Mimo to jej sylwetka jest perfekcyjna. Jak ona to robi? Myślisz, że to, jak wygląda, zawdzięcza tylko ćwiczeniom? Nie do końca.
 

 

Nazywa się Laura Baker, ma 28 lat, mieszka w Bath w Anglii. Jest trenerką personalną, dietetyczką i modelką fitness. To, jak wygląda, zawdzięcza ciężkiej pracy i przede wszystkim specjalnej diecie, której podstawą są... pączki i ciastka. Laura jest żywym przykładem na to, że aby mieć idealną figurę, wcale nie trzeba stosować katorżniczej diety.

Zgadniesz ile ma lat? Tak wygląda najstarsza kulturystka na świecie. Swoja figura zawstydza nastolatki [ZDJĘCIA]

Perfekcyjna sylwetka

Laura prezentuje sekrety swojej diety na Instagramie, gdzie obserwuje ją kilkanaście tysięcy osób. Jej profil jest wyjątkowy, ponieważ nie zamieszcza na nim wpisów poświęconych diecie opartej o jedzenie tylko warzyw i owoców. Zamiast tego dietetyczka dzieli się z użytkownikami własnymi przepisami na niskokaloryczne, proteinowe smakołyki.

Poza Instagramem kulturystka prowadzi też bloga. Skąd ten pomysł? Laura uwielbia słodkości. Postanowiła udowodnić, że przy odrobinie kreatywności wcale nie musimy rezygnować z tego, co lubimy jeść.

Jestem żywym przykładem na to, że można zjeść ciastko i mieć ciastko
 

 

Dieta, jaką stosuje Laura, jest skierowana do osób, które chcą zwiększyć masę mięśniową. Jej domowe „słodycze” są jednocześnie pysze i dietetyczne. Zawierają dużo białka, błonnika i, co najważniejsze, są niskokaloryczne.

Moje przepisy są bogate w białko i błonnik. Dzięki temu mogę codziennie jeść moje wypieki i nadal spełniać swoje cele kulturystyczne.

Laura podkreśla, że jedzenie ma sprawiać przyjemność.

Nie wierzę w mordercze diety. Są po prostu nie do utrzymania. To, co jemy, musi odpowiadać naszemu trybowi życia, dieta musi być dopasowana do nas, a nie odwrotnie.
 

 

Jak sama przyznaje, nie znosi nudy w kuchni

Na początku swojej przygody z kulturystyką i dietetyką, Laura myślała, że jej jadłospis będzie bardzo monotonny. W miarę jak zgłębiała wiedzę na temat dietetyki, doszła do wniosku, że wcale nie musi tak być.

Przepisy, które zamieszczam na Instagramie i blogu są proste, a składniki do nich są ogólnodostępne. Nie musisz chodzić do specjalnych sklepów ze zdrową żywnością

Oczywiście dieta Laury to nie tylko jej domowe wypieki. Kulturystka je dużo owoców, warzyw, chudego mięsa i orzechów - stanowi to ok. 80 proc. jej diety. Kolejne 10 proc. to produkty zbożowe, takie jak makaron, pieczywo i masło orzechowe. Ostatnie 10 proc. to to, na co Laura ma po prostu ochotę. Co atrakcyjna trenerka lubi jeść najbardziej?

Uwielbiam zajadać się nutellą i pizzą
 

Ta dziewczyna jest niesamowita. Jej przykład dowodzi, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Co myślisz o jej oryginalnym sposobie na świetną sylwetkę? Podziel się z nami swoją opinią. Czekamy na twój komentarz.

Jak często jesz słodycze?