Niebawem pojawi się nowe wino. Nie zgadniesz, jaki będzie miało kolor

Znudzony czerwonym, białym i różowym winem? Wkrótce na półkach sklepowych Wielkiej Brytanii pojawi się hiszpańska nowość.

Niebieskie wino to nieodległy hit, który wkrótce ma pojawić się na półkach brytyjskich sklepów! Producent zapowiada, że ma kosztować ok. 7,50 funta (ok. 42zł) za butelkę 750 ml z 11,5% stężeniem alkoholu. Wytwarza się je z czerwonych i białych winogron, rosnących w winnicach położonych niedaleko Madrytu.

 


Co ciekawe, hiszpański przedsiębiorca znalazł dla nowego produktu idealną grupę odbiorców:

To młodzi ludzie bez ukształtowanej tradycji picia wina. Spróbuj zapomnieć wszystko, co wiesz o winie. Postaraj się oduczyć nazw pochodzenia, standardów i wszystkiego, co sommelier powiedział podczas degustacji. Nie wierzymy w zasady próbowania wina i nie uważamy, że każdy powinien je znać, aby cieszyć się lampką tego alkoholu.

Niebieskie wino ma słodki smak. Kolor powstaje przez połączenie dwóch barwników: antocyjanów (pigment znajdujący się w skórce winogron) i indygo (barwnik pozyskiwany z rośliny urzetu brawierskiego). Producent sugeruje, że wino będzie idealnie pasować do takich potraw jak: sushi, nachosy z guacamole, carbonary oraz wędzonego łososia.

 

 Wystarczyła JEDNA dobra decyzja. Potem mógł już sprzedać dom i wyjechać na wieczne wakacje [FOTO]