Wieszaki na ubrania - nowa ozdoba garderoby?

Dobrze dobrane wieszaki ochronią ubrania przed deformacją i pognieceniem. Jednak ostatnio coraz częściej słyszy się także o ich nowej funkcji. Wieszaki na ubrania mają być ozdobą, która uatrakcyjni wygląd naszej garderoby.

Wieszaki na ubrania do szafy

Wieszaki na ubrania służą przede wszystkim temu, aby nasze ubrania się nie pogniotły ani nie zdeformowały. I mimo że wiele osób bagatelizuje tę kwestię, ma ona istotny wpływ na wygląd naszej garderoby. Musimy być ostrożni, gdyż przez źle dobrane wieszaki nasze ubrania mogą nawet zmienić swój rozmiar.

Wiele osób nieświadomie popełnia podstawowe błędy przy doborze wieszaków do konkretnych ubrań. O jakich najważniejszych zasadach powinniśmy pamiętać?

  • Spódnice najlepiej jest wieszać na wieszakach ze specjalnymi klipsami (tzw. żabkami). Dzięki temu nie będą się gniotły. Podobne zalecania dotyczą także spodni.
  • Wieszaki z charakterystycznymi szerokimi ramionami są przeznaczone do wieszania na nich marynarek, żakietów i płaszczów. Jeśli powiesimy na nich innego rodzaju ubrania, mogą ulec one deformacji.
  • Jeśli mamy ubrania z wąskimi ramiączkami, najlepiej sprawdzą się wieszaki cienkie plastikowe i flockowe.
  • Nie zaleca się wieszania ubrań na drucianych wieszakach z pralni.

 

Jakie wieszaki obecnie najczęściej możemy znaleźć w ofertach sklepów? Są to przede wszystkim wieszaki plastikowe, drewniane, flockowe – o różnych kolorach i kształtach.  Zazwyczaj sprzedaje się je w zestawach. Jeśli potrzebujesz wieszaków, możesz znaleźć je w wielu sklepach - m.in. Ikea, Pepco, Carrefour, Auchan i Tesco.

Ozdobne wieszaki na ubrania

Ochrona przed deformacją i pognieceniem ubrań to najważniejsze funkcje wieszaków. Jednak obecnie coraz częściej słyszy się o ich nowej roli. Wieszaki mają być także ozdobą. Czy już niedługo zapanuje moda na ozdobne wieszaki? Być może. Kiedyś było to raczej nie do pomyślenia!

Jakie są ozdobne wieszaki? Najczęściej pojawiają się na nich wzory kwiatowe, kropki, panterka. Czasami doczepiane są do nich także kokardki. Nie jest to jeszcze powszechny trend, więc nie znajdziemy ich w zwykłych sklepach zbyt często. Musimy trochę poszukać, np. w ofercie sklepów internetowych – tam znajdziemy wiele ciekawych wzorów.

Ozdobne wieszaki na ubrania możesz wykonać także samodzielnie. W tym celu wykorzystaj stare wieszaki ze swojej szafy, które już ci się znudziły. Dzięki takiemu zabiegowi będą oryginalne i odnowione. Takie wieszaki powinny być do tego zabiegu umyte i wysuszone, trzeba usunąć z nich wszelkie dodatki i wcześniejsze wzory.

Najlepsze sposoby znajdziesz w podręcznikach oraz na stronach poświęconych technikom decoupage.

Wieszaki na ubrania stojące

Wieszaki na ubrania stojące to hit ostatnich lat. Są wręcz jednym z najbardziej powszechnych elementów nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie posiadamy szafy lub gdy brakuje nam już w niej miejsca na nasze ubrania.

Najczęściej spotykane – metalowe, z tworzywa sztucznego, drewniane. Zazwyczaj są bardzo minimalistyczne, dzięki czemu pasują do różnego typu wnętrz.

Zobacz także:

Prezent na Dzień Matki 2016. Co podarować mamie?

Usycha ci nawet kaktus? Ten nawóz sprawi, że twoje rośliny rozkwitną