Depilacja pach - woskiem, depilatorem czy laserem?

Depilacja pach to problem typowo kobiecy. Powraca zazwyczaj wiosną i latem, gdy zaczynamy nosić lżejsze stroje. Jakie są najlepsze metody na pozbycie się włosów w tych okolicach ciała? Poznaj wady i zalety depilacji woskiem, depilatorem i laserem.

Depilacja pach – problem typowo kobiecy

Temat depilacji pach powraca zazwyczaj wiosną i latem, kiedy zaczynamy zakładać lżejsze bluzki i sukienki. Gdy zdarza nam się zapomnieć o tym zabiegu, możemy czuć się dosyć niekomfortowo.

Wiele pań zazdrości panom, że są zwolnieni z tego obowiązku. Dlaczego kobiety powinny depilować pachy? Tak już się przyjęło i trudno chyba będzie to w najbliższym czasie zmienić. I mimo że całkiem niedawno lansowany był trend na nieusuwanie włosów, trudno nam się do tego przyzwyczaić. Instagramowe zdjęcia gwiazd, nawet takich jak Madonna, nie przekonały pań do włosów po pachami.

Jeśli używamy zwykłej żyletki, musimy powtarzać to bardzo często – niektóre panie wykonują czynność nawet codziennie. Niestety, często zdarza nam się o tym zapominać. Poza tym wiąże się to z podrażnieniami skóry. Dlatego wiele pań zaczyna rozważać inne sposoby na pozbycie się włosów pod pachami. Z pomocą pojawia się depilacja.

Depilacji nie należy mylić z goleniem pach za pomocą żyletki. Tu chodzi o usunięcie włosa wraz z cebulką. Zapewnia to znacznie trwalsze efekty, które utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Jednak są także minusy – to przede wszystkim wyższe ceny oraz ból w trakcie zabiegu.

Pozostanie przy tradycyjnej żyletce czy jednak depilacja? Zanim zdecydujesz się na najlepszą metodę dla ciebie, poznaj szczegóły na temat poszczególnych rodzajów depilacji – woskiem, depilatorem i laserem.

Depilacja pach woskiem

Jeśli chcemy wykonać taki zabieg samodzielnie, może być to trochę trudne. Często sprawia nam problem depilacja woskiem nóg, a co dopiero z włosami pod pachami! Niestety jest to dosyć niedogodna lokalizacja na ciele do tego typu zabiegów. Poza tym, to obszar bardzo delikatny, więc może być to bardzo bolesne. Zwłaszcza gdy brakuje nam doświadczenia.

Kiedyś takie zabiegi wykonywało się u kosmetyczek, obecnie powstaje wiele salonów które specjalizują się tylko w tym. I cieszą się one dużą popularnością – tak jak w wielu innych sprawach pod okiem profesjonalisty możemy liczyć na lepsze efekty.

Depilacja pach depilatorem

Depilacja pach depilatorem także jest zazwyczaj dosyć bolesna. Poza tym musimy liczyć się z problemem wrastających włosków. Jeśli jednak chcemy wypróbować tej metody, najlepiej jest zdecydować się na taki depilator, który jest przeznaczony do delikatnych obszarów ciała (pachy, brzuch, okolice bikini).

Laserowa depilacja pach

W wielu salonach medycyny estetycznej możemy wykonać zabieg depilacji laserowej pach. W dłuższej perspektywie to bardzo opłacalne. Już po kilku zabiegach możemy pozbyć się niechcianych włosów na stałe. Jednak ta metoda jest dosyć kosztowna.

Zabiegi laserowe najlepiej sprawdzą się w przypadku pań o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Dla lepszych efektów, nie powinnyśmy więc opalać się, jeśli w planach mamy wykonanie tego typu depilacji.

Popularnością cieszą się obecnie także domowe depilatory IPL. Mimo że jeszcze kilka lat temu miały opinię raczej nieskutecznych, teraz coraz więcej klientek potwierdza ich skuteczność. Dużym plusem tego typu metody jest to, że zabieg wykonujemy samodzielnie w domu – bez skrępowania, o najlepszej dla nas porze. Jeśli zdecydujesz się na taką metodę, pamiętaj o tym, by depilator posiadał także wtyczkę do delikatnych części ciała.

 

Zobacz także:

Depilacja brazylijska - na czym polega?

Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy?

Top 5 pytań o depilację laserową

 

Więcej o: