Żyła przez 17 lat w jednym ciele ze swoim bliźniakiem pasożytem [ZDJĘCIA]

Ta dziewczyna na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa nastolatka. Jednak przez całe życie ukrywała w sobie niezwykle rzadką i ciężką chorobę.

Siedemnastoletnia Workitu Debebet z Etiopii cierpiała na rzadką przypadłość. Dzieliła swoje życie z bliźniakiem - pasożytem, który wyrastał z jej brzucha.

Workitu Debebet urodziła się w EtiopiiWorkitu Debebet urodziła się w Etiopii Fot. screen youtube.com/watch?v=nZlCzQpgdKk

Przypadek Debebet jest wyjątkowy. Dziewczyna jest najstarszą osobą na świecie, u której wykryto tzw. bliźniaka pasożytniczego. Debebet przez całe swoje życie skrywała tajemnicę pod ubraniem. Dopiero, kiedy pierwszy raz przebierała się wśród rówieśników i zobaczyła ich ciała, zdała sobie sprawę, że jest inna, oraz jak bardzo poważna jest jej choroba.

Kiedy pierwszy raz się przebierałam pośród innych, zauważyłam, że wyglądam inaczej. Wiedziałam, że coś jest nie tak i mam duży problem.

 

Pasożyt na brzuchu Workitu DebebetPasożyt na brzuchu Workitu Debebet Fot. screen youtube.com/watch?v=nZlCzQpgdKk

Nastolatka poddała się operacji chirurgicznej, polegającą na usunięciu pasożyta. Operacja zakończyła się sukcesem, a ciało Workitu Debebet w końcu wygląda normalnie. Po trzech miesiącach spędzonych w szpitalu Workitu wróciła do zdrowia. Dzięki operacji dziewczyna w przyszłości będzie mogła mieć nawet dzieci.

Zobacz także: