Kapelusz damski na lato - jak dobrać odpowiedni model?

Kapelusz damski na lato to nie tylko ochrona przed promieniami słonecznymi. Taki dodatek może także urozmaicić wiele stylizacji. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni model.

Kapelusz damski na lato – stylowa ochrona przed słońcem

Ten trend sprzed lat powrócił jakiś czas temu na ulice i nic nie wskazuje na to, żeby szybko miał z nich zniknąć. Kapelusz to idealny dodatek na lato. W tych z sezonu jesienno-zimowego mogłoby być nam zdecydowanie za gorąco! Słomkowe nakrycia głowy przepuszczają powietrze, przez co są doskonałym dodatkiem na upalne dni. Oprócz tego chronią włosy i głowę przed promieniami słonecznymi. Przy tym wyglądają o wiele bardziej stylowo niż chusty.

Warto dobrać kapelusz odpowiednio dopasowany nie tylko do kształtu naszej głowy, ale także stylu. To inwestycja na kilka sezonów - nic nie wskazuje na to, aby szybko miały przestać być modne. Bez wyrzutów sumienia możemy więc sprawić sobie kapelusz także tego lata!

"Musi zwracać uwagę, skupiać światło fleszy i prowokować do konwersacji." Tak wyglądał najpiękniejszy kapelusz!

Kapelusz damski letni – z czym je nosić?

Kapelusze z całą pewności dodadzą nam wiele szyku w upalne dni i wzbogacą niejedną prostą stylizację. Sprawdzą się zarówno, gdy spędzamy lato w mieście, jako element codziennej stylizacji, jak i na plaży w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Z czym łączą się najlepiej? Doskonale pasują do letnich długich spódnic i sukienek. Popularne dodatki to także koturny i duże okulary przeciwsłoneczne. Na ulicach najczęściej widzi się słomkowe i czarne, zdarzają się jednak coraz częściej także te w bardziej oryginalnych kolorach. Taki wybór warto przemyśleć – klasyczna barwa na pewno będzie pasowała do większej liczby letnich stylizacji.

Kapelusz damski: rodzaje – jak dobrać odpowiedni model?

Kapelusz na lato to modny dodatek na upały. Jednak dobrze należy dopasować go do kształtu naszej głowy. W jednym modelu możemy wyglądać niekorzystnie, z kolei w innym zjawiskowo. Jak dobrać odpowiedni kapelusz damski na lato? Oto kilka uniwersalnych wskazówek:

  • Rondo kapelusza powinno być szersze od twarzy: dzięki temu pomniejsza się ją optycznie.
  • Jedna z najważniejszych zasad: drobna twarz wymaga małego kapelusza. Te większych rozmiarów mogą sprawić, że twarz właścicielki nakrycia głowy stanie się niewidoczna.
  • Najlepszym kształtem twarzy do eksperymentowania z kapeluszami jest twarz owalna. W takich przypadkach większość modeli będzie odpowiednia.
  • Panie o okrągłych twarzach nie powinny nosić okrągłych nakryć głowy. Decydując się na taki kształt, dodatkowo zaokrąglają buzię. Doskonale w takich przypadkach sprawdzą się modele z lekko spiczastą główką.
  • Przy doborze kapelusza ważny jest także rozmiar. Jeśli będziemy mieli wątpliwości co do tej kwestii, warto skorzystać z rad ekspedientki. Zarówno w tych za dużych, jak i za małych będziemy odczuwać spory dyskomfort.

O czym warto jeszcze pamiętać przed rozpoczęciem sezonu kapeluszowego?

  • Jedną z największych wad kapeluszy damskich na lato jest to, że nie pasują one do wszystkich stylizacji. Przykładowo, do wielu sportowych strojów lepiej jest założyć czapkę.
  • Kapelusze należy przechowywać w odpowiednim miejscu. Jeśli powiesisz je w nieodpowiednim miejscu, mogą się odkształcić.

Zobacz także:

Kapelusze z głów - moda sprzed lat

Więcej o: