Dzień łapania za biust 2016 - nietypowe święto, które wzbudza kontrowersje

Dzień łapania za biust - święto kobiece, czy męskie? Trudno ocenić. Jedno jest pewne - bez obecności pań jego obchody byłby niemożliwe...

Dzień łapania za biust 2016 – kolejne nietypowe święto

Wczoraj obchodzone było Święto Hotdoga, z kolei przedwczoraj Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chilli. Coraz dziwniejsze okazje do świętowania? Dzisiaj wypada kolejne święto nietypowe – 5 lipca to dzień łapania za biust!

Świętują je panie czy panowie? Trudno ocenić. Jedno jest pewne – bez obecności pań jego obchody byłyby niemożliwe.

Mimo że dzień łapania za biust obchodzony jest już od kilku lat, nie jest to jeszcze okazja szczególnie rozpowszechniona. I nie wszystkim się podoba. Wzbudza duże kontrowersje zwłaszcza wśród pań. Dla wielu z nich idea święta i jego nazwa to przejaw seksizmu i męskiego szowinizmu.

Można jednak podejść do tego trochę bardziej na luzie. Panie, które nie zamierzają obchodzić święta, mogą tę okazję wykorzystać w inny sposób. To doskonały moment, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach pielęgnacji biustu. Co możemy zrobić, aby nasze piersi były  jeszcze piękniejsze?

"Małe łobuziaki", "zezowate szczęście" - mężczyźni opisują 9 rodzajów biustu. Który nosisz pod bluzką?

Dzień łapania za biust – jak dbać o biust?

Ładne, zadbane piersi to jeden z atutów kobiecości. Przedstawiamy kilka kroków do pięknego i zadbanego biustu.

  • Pierwsza i najprostsza zasada: nie garb się! Gdy jesteś wyprostowana o wiele łatwiej wyeksponować ci twoje piersi.
  • Nie śpij w biustonoszu. Krąży wiele legend na temat tego, że taka metoda pozwala na uformowanie odpowiedniego kształtu biustu. Jednak nie jest to prawda. Co gorsza, może to nawet zdeformować piersi. W nocy dajmy więc swoim piersiom odpocząć.
  • Raz na jakiś czas rób delikatny peeling biustu, omijając okolice sutków i brodawek.
  • Jedną z najważniejszych kwestii jest dobrze dobrany biustonosz. Dzisiaj nie jest to aż takie skomplikowane - istnieje wiele sklepów bieliźnianych, w których możemy skorzystać z rad doświadczonych brafitterek. Pomogą nam one dobrać odpowiednią miseczkę do szerokości pod biustem. Dlaczego warto o to dbać? Zły rozmiar biustonosza może pomniejszać wizualnie nasze piersi, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do ich deformacji.
  • Wykonuj jak najczęściej ćwiczenia, które pomogą ci ujędrnić i podnieść biust. Jednym z najbardziej znanych są pompki na kolanach. Inna propozycja to ćwiczenie, w którym przedramionami opierasz się o ścianę, odpychasz się, a na koniec powracasz do pierwotnej pozycji.

 

Zobacz także:

Brafitting - czyli o poszukiwaniu biustonosza idealnego

Jak dbać o biust?

Chcesz być zadowolona ze swojego biustu? Pomóż naturze - wypróbuj te 4 sposoby

 

Więcej o: