Nagie kobiety ubrane jedynie w cienie [ZDJĘCIA]

"Kobiece ciało jest piękniejsze od męskiego" - tak uważa mieszkający w Madrycie fotograf Emilio Jimenez. Patrząc na akty, które wyszły spod jego ręki, trudno się z nim nie zgodzić.

Emilio Jimenez do sesji aktów zatytułowanych "Anatomia natural, salvaje" (hiszp. naturalna, dzika anatomia) zaprosił swoje przyjaciółki. One nie miały oporów przed rozebraniem się do zdjęć, a on bez wstydu fotografował osoby, które zna i podziwia od lat.

Kobiece akty autorstwa Emlio JimenezaKobiece akty autorstwa Emlio Jimeneza Fot. Emilio Jimenez/emiliojimenez.es

Jako inspiracja posłużył mu dorobek słynnego brazylijskiego reportażysty Sebastiao Salgado, a zwłaszcza cykl zdjęć prezentujących piękno naturalnych krajobrazów "Genesis".

                                       ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Lwy morskie, Georgia Południowa, 2009 rokLwy morskie, Georgia Południowa, 2009 rok Fot. Sebastiao Salgado / Amazonas Images

Fotograf przyznaje, że najbardziej lubi pracować z czarno-białymi zdjęciami, a myśląc o kolorowych zdjęciach, gubi się i traci to, co dla kadru najważniejsze.

                                  ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Do zdjęć aktów kobiet użył jedynie dziennego świata i pawich piór oraz liści, które rzucały tajemnicze cienie. Niecodzienne, bo ubrane-nieubrane zdjęcia nabrały dzięki temu zabiegowi nowego znaczenia.

Akty autorstwa Emilio JimenezaAkty autorstwa Emilio Jimeneza Fot. Emilio Jimenez/emiliojimenez.es

Cykl zdjęć składa się z 24 fotografii. Poza aktami Emilio Jimenez fotografuje także modę, robi portrety i zdjęcia beauty. Ma także na koncie wystawę swoich prac.

100 lat biustonoszy. Zobacz, jaką metamorfozę kobieca bielizna przeszła od 1915 do 2015 roku

Więcej o: