Zaskakujący sposób na zdrowy sen. Przekonaj się, co możesz zyskać, śpiąc na lewym boku

Istotną rolę dla naszego organizmu odgrywa nie tylko długość naszego snu, ale przede wszystkim jakość pozycji, w której śpimy. Sprawdź, jak wiele korzyści zapewni ci sen na lewym boku.

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb biologicznych człowieka. Przeciętny człowiek w ciągu swojego życia na sen poświęca ok. 25 lat. Niestety mało kto przywiązuje uwagę do tego, w jaki sposób śpi. To duży błąd, ponieważ ułożenie naszego ciała podczas snu ma istotny wpływ na jego jakość, a to przekłada się bezpośrednio na nasze zdrowie. Okazuje się, że spanie na LEWYM boku, z uwagi na ułożenie naszych narządów wewnętrznych, ma bardzo dużo zalet.

Odpowiednia pozycja to podstawa zdrowego snuOdpowiednia pozycja to podstawa zdrowego snu Fot. Instagram.com/miserable_men/

Lepsze trawienie

Śpisz na lewym boku? Świetnie! Według dra Johna Doulliarda spanie w tej pozycji ma bardzo korzystny wpływ na twój układ trawienny. W tej pozycji żywność prędzej ulega procesowi trawienia, ponieważ może przemieszczać się o wiele szybciej z jelita cienkiego do grubego, a potem do okrężnicy.

Spanie na lewym boku odciąży twój kręgosłup

Portal Joint Essential zwraca uwagę, że kiedy śpisz na plecach, twój kręgosłup ulega dużym naciskom. W szczególności dotyczy to górnej partii kręgosłupa i bioder. Jednocześnie w tej pozycji dolna część kręgosłupa pozostaje w stanie zawieszenia, co może być przyczyną bólu i kontuzji. Spanie na lewym boku zapewni naturalne ułożenie kręgosłupa, w kształcie litery "S". Ulżyj swojemu kręgosłupowi i układaj się do snu na lewym boku.

Spanie na lewej stronie ma pozytywny wpływ na twój organizmSpanie na lewej stronie ma pozytywny wpływ na twój organizm Fot. Shutterstock.com

 

Zobacz też: