Weselna kreacja, która wywołała burzę. Klepali ją po pupie, oblali drinkiem. O tej sprawie piszą media na świecie

Wszystko zaczęło się od pytania na Facebooku: czy dopasowana, krótka sukienka bez ramiączek jest odpowiednim strojem na uroczystość weselną? Teraz historia kobiety i jej "szokującej" kreacji jest komentowana przez media na całym świecie. Czy jej sukienka faktycznie jest gorsząca?

Liz Krueger jest trenerką fitness, ma szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Na Instagramie często zamieszcza zdjęcia w dopasowanych i seksownych sukienkach. Kiedy została zaproszona na wesele przyjaciół, postanowiła założyć sukienkę, w której czuje się najlepiej - krótką, podkreślającą jej figurę. Nie wiedziała, że jej strój wywoła tyle kontrowersji.

 

Liz, zamieściła zdjęcie swojej sukienki na Instagramie z komentarzem:

Nie spodziewałam się, że wybór tej sukienki, przy 32-stopniowym upale, wywoła wśród innych kobiet tak zdecydowane i niegrzeczne ataki wobec mnie, a nawet wymowne klepanie mnie po pośladkach, kiedy stałam sama.

Wszystko zaczęło się od tego, że ktoś ze znajomych Liz podzielił się jej zdjęciem w weselnej kreacji na Facebooku lokalnego radia, The Breeze Waikato, z pytaniem czy jej wygląd faktycznie jest szokujący, a Liz zasłużyła na niegrzeczne komentarze i agresywne zachowanie (ktoś - niby niechcący - wylał na nią drinka!) ze strony innych uczestniczek wesela.

Post wywołał gorącą dyskusję nie tylko na Facebooku, ale i w światowych mediach, m.in. brytyjskich Daily Mail,The Daily Telegraph, a nawet w cenionym, amerykańskim The Huffington Post.

Większość komentujących okazała Liz wsparcie i zdecydowane prawa do założenia na wesele swoich przyjaciół tego, co chce. Ale były też komentarze krytykujące Liz. Kobieta odpowiedziała na nie na swoim Facebooku.

Jestem gruboskórna. Umiem się zdystansować i śmiać się z samej siebie, a pewnych rzeczy po prostu do siebie nie brać. Poza tym u mojego boku byli moi przyjaciele i mój mąż.
Nie chcę robić z siebie ofiary. Nie szukam niczyjej uwagi. Nie jestem zadufana w sobie. Nie jestem kobietą lekkich obyczajów. Kiedy wybrałam tę sukienkę, nie myślałem nad tym, żeby przyćmić pannę młodą. Nie jestem modelką, która próbuje się wybić.
 

Liz w odpowiedzi na całą słowną agresję wobec siebie stworzyła specjalny hasztag #krugerkindness, co oznacza, #życzliwośćKruger. Hasztag ma być inspiracją i wsparciem dla innych kobiet, które tak jak Liz stały się celem przemocy słownej z powodu tego, jak się ubrały.

Wsparcie dla Liz wyraził sam Ashton Kutcher. Aktor na swoim profilu na Facebooku, zacytował słowa Liz...

Ludziom, bez względu na to jak się ubierają, należy się szacunek.

... i opatrzył je krótkim komentarzem "Absolutnie się z tym zgadzam"- napisał Kutcher.

Ashton Kutcher wyraża swoje wsparcie dla LizAshton Kutcher wyraża swoje wsparcie dla Liz Fot. screen facebook.com/Ashton/?fref=ts

 A jaka jest twoja opinia? Czekamy na twój komentarz. Możesz też wypełnić sondę.

Zobacz też:

Więcej o: