Regularnie rozśmiesza miliony internautów i nie robi tego dla pieniędzy. Znasz ją? [ZDJĘCIA]

Masz dosyć perfekcyjnych zdjęć celebrytek, bo czujesz, że coś jest z nimi nie tak? W takim razie musisz koniecznie poznać Celeste Barber!

Już o niej pisaliśmy, ale tej fantastycznej kobiecie warto przyjrzeć się bliżej. Trzy miesiące temu na Instagramie miała pół miliona fanów, dziś już ponad milion. Jak ona to robi? Ano nikogo nie udaje, po prostu jest sobą.

Ma 34 lata, mieszka w Australii, jest szczęśliwą mamą dwóch chłopców i aktorką komediową. Ale naprawdę szeroki świat poznał ją za sprawą czegoś innego: przezabawnych zdjęć, na których parodiuje życie celebrytów. Ba, nawet oni ją kochają. Może nie wszyscy, ale np. Robbie Williams wysłał jej wiadomość z prośbą, by jego też sparodiowała. To nie żart.

Zobacz śmieszną galerie zdjęć celebrytów

 

Celeste robi przeróbki zdjęć pokazujących "codzienność" światowych celebrytów. Tylko i aż tyle. Wśród jej "ofiar" są Kardashianki, Emily Ratajkowski, Beyonce, Gwen Stefani, Justin Bieber czy Jennifer Lopez. Cel pierwszy: rozśmieszyć ludzi do łez. Ale w ten sposób Celeste chce zwrócić uwagę na coś dużo ważniejszego: obsesyjne wręcz dążenie ludzi do sławy i upodobnienia się do celebrytów. A to zawsze musi prowadzić do frustracji, bo sztucznie wykreowany świat celebrytów po prostu nie istnieje.

Poczucie wstydu wobec własnego ciała jest obecnie ogromna. Chcę uświadomić innym, że to, co możemy zobaczyć na zdjęciach gwiazd, nie jest prawdziwe

I dodaje:

Można być sobą i robić to samo (co oni - przyp. red.), bez tej całej otoczki

Celeste podkreśla, że zalewająca nas „kultura” celebrytek jest w szczególności trudna dla matek, które czują, że nie dorównają sławnym mamom. Barber, która sama jest matką dwóch synów, uważa, że presja, jaka jest wywierana na świeżo upieczone mamy, aby ich ciała były idealne zaraz po porodzie, jest chora. Kobieta ostro krytykuje takie podejście (przy okazji śmiało pokazując światu własne "wałeczki", czyli normalną figurę kobiety w jej wieku).

 

 

To jest po prostu obraźliwe, niegrzeczne i niesprawiedliwe. Bardzo mnie to wkurza

Barber uważa, że zbyt mało uwagi ludzie przywiązują do bycia szczęśliwym, a zbyt dużo czasu poświęcają na to, jak wyglądają.

Bycie szczupłym i pięknym wcale nie jest równoznaczne z tym, że jest się szczęśliwym. Gruba czy chuda masz takie same potrzeby, jak każdy inny człowiek. Rób to, co sprawia ci w życiu przyjemność

Dla Celestie najważniejsze w życiu jest niesienie radości innym:

Kiedy moi najlepsi przyjaciele, mój mąż, mój menadżer i wszyscy wokół śmieją się dzięki mnie do rozpuku, wtedy czuję się spełniona. Kocham to, kiedy ludzie się śmieją. Po prostu to kocham

Wywoływanie uśmiechu na twarzach innych ludzi od dłuższego czasu jest dla Celeste sensem życia. Zresztą sama pracuje w branży rozrywkowej już od ponad dekady. Została wręcz okrzyknięta „królową komedii”.

Na swoim profilu na Instagramie Celeste ma tysiące zdjęć. Które lubi najbardziej? Przyznaje, że uwielbia to, na którym parodiuje Kate Upton wychodzącą z basenu i Jennifer Lopez pozującą z kieliszkiem szampana.

 

Celeste Barber ma również fanów wśród samych gwiazd. Na Instagramie obserwują ją m.in. Ashton Kutcher czy Cindy Crawford.

A ponad milion fanów na Instagramie zgromadziła w ciągu zaledwie 18 miesięcy.

Zobacz śmieszną galerie zdjęć celebrytów

Zobacz też: