Ta dziewczynka ma rzadką chorobę i wielki talent. Jej taniec z mikrofonem to najsłodsze, co dziś zobaczycie

W sieci nie brakuje filmików z uroczymi dziećmi, które rozczulają nas swoim tańcem. Jednak ta dziewczynka zamieszcza nagrania z zupełnie innego powodu. Chce zwrócić uwagę na nieuleczalną chorobę.

Audrey, która mieszka w Kentucky (Stany Zjednoczone) ma 6 lat i cierpi na bardzo ciężkie schorzenie niedokrwistości Blackfana-Diamonda. Jest to choroba genetyczna, która ujawnia się zazwyczaj u noworodków. Powoduje m.in. zeza, dysproporcję w odległości narządów parzystych, dysfunkcję narządów wewnętrznych, wytrzeszcz oczu.

Dziewczynka w swoim życiu przeszła już ponad 20 bolesnych zabiegów przetoczenia krwi. Aby przeżyć musi przyjmować sterydy.

Pomimo choroby dziewczynka stara się żyć pełnią życia i... pomagać innym. W jaki sposób? Rodzice Audrey postanowili wykorzystać zamiłowanie swojej córeczki do tańca i śpiewu. Cel był prosty: edukacja i zwrócenie uwagi na problem, jakim jest niedokrwistość Blackfana-Diamonda oraz zebranie funduszy na badania.

Akcja wciąż trwa, ale już można mówić o sukcesie! Nagrania Audrey dotarły do setek tysięcy ludzi na całym świecie. A strona na Facebooku poświęcona dziewczynce i jej chorobie ma prawie 1,5 miliona polubień!

Dziewczynkę wspierają światowe gwiazdy, m.in. piosenkarka Selena Gomez, której piosenkę Audrey śpiewała na jednym ze swoich filmików. Mała Audrey występowała także na Międzynarodowym Konwencie Zumby, gdzie swoim występem skradła serca publiczności.

Audrey i jej przedsięwzięcie wspomogła nawet Julia Kuczyńska, która na Facebooku udostępniła nagranie dziewczynki.

Maffashion wspiera małą AudreyMaffashion wspiera małą Audrey Fot. screen facebook.com/MAFFASHION.official/posts/1224900380888181

Mala Audrey i jej rodzice przywracają nadzieję. Trzymamy za nich mocno kciuki.

 Zobacz też:

Czy choroba niedokrwistości Blackfana- Diamonda jest ci znana?