Pionierska operacja plastyczna, która zmieniła jej całe życie [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Ellie urodziła się z deformacją szczęki - od 8 roku życia przestała rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Dopiero trudna i poważna operacja plastyczna zmieniła jej życie nie do poznania.

Ellie Jones ma dziś 20 lat i mieszka w Rhyl w Walii. W wieku 14 lat poszła na konsultację ortodontyczną - powodem była poważna wada zgryzu. Wtedy dowiedziała się, że jej szczęka od ósmego roku życia nie rozwija się prawidłowo i jedyną możliwością jest operacja.

Pierwszą operację Ellie przeszła w wieku 16 lat. Była bardzo bolesna i uniemożliwiła jej mówienie. Serwisowi Daily Mail dziewczyna powiedziała:

Przez miesiąc byłam na płynnej diecie. Było bardzo ciężko. Nie mogłam mówić - używałam notatnika. Moja twarz była bardzo spuchnięta.

Po sześciu miesiącach od operacji Ellie czuła się już lepiej. Odmieniona poszła na swój bal studniówkowy i w końcu miała poczucie, że może być sobą. Jej szczęka nabrała zupełnie nowego wyglądu - zmienił się profil twarzy i układ uzębienia. Oprócz walorów estetycznych za operacją przemawiały także względy zdrowotne. Wada mogła spowodować wiele problemów w dorosłym życiu Ellie.

Operacja twarzyOperacja twarzy Źródło: dailymail.co.uk/news/article-3704636/It-s-changed-life-Shop-assistant-20-tells-pioneering-jaw-surgery-corrected-facial-deformity.html

Jones mieszka ze swoimi rodzicami oraz starszą siostrą. Pracuje jako ekspedientka w sklepie. Jej życie się zmieniło. Niegdyś nieśmiała dziewczyna stała się pewną siebie kobietą. Nowy wygląd sprawił, że nabrała większej pewności siebie. W nieodległej przyszłości chciałaby zostać fotografem. Rodzice nie przestają pomagać jej w realizacji marzeń.

Rentgen twarzyRentgen twarzy Źródło: dailymail.co.uk/news/article-3704636/It-s-changed-life-Shop-assistant-20-tells-pioneering-jaw-surgery-corrected-facial-deformity.html

ZOBACZ TAKŻE:

Jedna na milion - ale wcale nie chodzi o jej urodę. Ta dziewczyna ma bardzo rzadką chorobę [ZDJĘCIA]

60-latka w trampkach, "babcia" ogolona "na zero"? One udowadniają, że zawsze można wyglądać młodzieżowo i stylowo [ZDJĘCIA]

Zapisz