Mimo nieuleczalnej choroby ten mały chłopiec spełnia swoje marzenia. Bardzo nietypowe marzenia

Cierpiący na mukowiscydozę Ethan, dzięki fundacji Make a Wish ("Wypowiedź życzenie"), spełni swoje życzenie. Ale nie jest to ani zabawka, ani podróż. Ethan chce...

Ethan Dean ma 6 lat, mieszka w Sacramento (Kalifornia, USA), od dziecka zmaga się z mukowiscydozą. Jego największym marzeniem wcale nie jest wycieczka do Disneylandu czy spotkanie z ulubioną gwiazdą lub superbohaterem. Ethan od dziecka chciał zostać... śmieciarzem. Zawsze fascynowały go śmieciarki, uwielbia je - mówi jego tata Ken Dean.

Dzięki fundacji spełniającej marzenia chorych dzieci Make a Wish i Miejskim Zakładom Oczyszczania Miasta w Sacramento sny małego Ethana się ziszczą - zostanie pomocnikiem służby oczyszczania miasta.

Chłopiec przez jeden dzień będzie jeździł śmieciarką po mieście i pomagał w pracy śmieciarzom. Dzień w tej roli to niespodzianka, dzięki której chłopiec chociaż na chwilę zapomni o swojej nieuleczalnej chorobie.

Mukowiscydozę zdiagnozowano u Ethana, kiedy miał dwa tygodnie. Inhalacje, leki, specjalne zabiegi w kamizelce drenażowej - tak wygląda jego każdy dzień. Chłopiec nie poddaje się. - Ethan jest bardzo dzielny. Rozumie, że to dla jego dobra - mówi jego tata.

Zobacz też: