Wygląda jak przeciętna kobieta, ale parę lat temu ważyła prawie pół tony [ZDJĘCIA]

Mayra Rosales była jedną z najcięższych osób na świecie, ważyła ponad 450 kg. Kobieta przeszła wiele operacji i zabiegów – zmieniła się nie do poznania.

Trudno uwierzyć, że na zdjęciach możemy zobaczyć jedną i tę samą osobę. Mayra Rosales (35 lat, Texas) w ciągu 2 lat pozbyła się 362 kg. Teraz kobieta waży 104 kg. Wszystko dzięki operacjom i zabiegom chirurgicznym, które zmniejszyły wagę kobiety. W sumie Rosales przeszła 11 zabiegów (w tym chirurgiczne usuwanie nadmiaru skóry).

Zmieniło się nie tylko ciało Mayry, lecz także jej podejście do odżywiania się. "Kiedyś myślałam, że żyję, aby jeść. Teraz wiem, że jem, aby żyć" - opowiada. Rosales zmieniła dietę i zaczęła regularnie ćwiczyć.

Lekarze, którzy opiekowali się Mayrą, są pod wrażeniem jej metamorfozy. "Ta kobieta miała silną motywację do zmiany swojego życia. Przez kilka lat nie była wstanie wstać z łóżka. Teraz może robić to, o czym kiedyś mogła tylko pomarzyć" - powiedział Younan Nowzaradan, chirurg.

Teraz Mayra jest w stanie zadbać o siebie sama. Z powodu wagi kobieta przez lata była całkowicie uzależniona od swojej rodziny.

Ale Mayra nie zamierza na tym poprzestać. Na Facebooku regularnie zamieszcza swoje zdjęcia, na których wygląda kwitnąco. Jej profil lubi prawie 54 tys. osób. 

Mayra jest obecnie w szczęśliwym związku.

Zobacz też

 

 

 

Czy Polacy są otyli?